Jak na slavnostní advent? Přinášíme několik zaručených tipů

25. 11. 2016 | Redakce | sdílet tweet pin

První adventní neděle se nezadržitelně blíží, letos připadá již na 27. listopadu. To s sebou nese nejen pomalé odpočítávání dnů do Štědrého dne, ale i s tím spojené přípravy. Většina domácností se soustředí na velký předvánoční úklid, ovšem do každého domu je třeba vnést i slavnostní vánoční atmosféru. Toho se dá docílit díky několika jednoduchým dekoracím, které si každý zvládne vyrobit doma sám. Jak tedy na adventní věnec nebo výzdobu svátečního stolu? Usnadnit přípravy mohou i ručně vyráběné baňky od české firmy GLASSOR, která ozdoby nově nabízí i v kamenném obchodě v Liberci.

adventní vánoční výzdoba

adventní vánoční výzdoba

adventní vánoční výzdoba

Co pořídit kromě stromečku? Rozhodně adventní věnec

Na koupi vánočního stromečku je ještě času dost, adventní věnec však budeme potřebovat již brzy. Řadí se totiž k tradičním dekoracím, které nás provází celým vyčkávacím obdobím vrcholícím 24. prosince. Nejste spokojení s nabídkou věnců v obchodech? Není nic jednoduššího, než si jej vyrobit doma. Použít můžete proutěný základ, motouz ve vašich oblíbených barvách, stužky, sušené květiny a baňky. „Výhodou takového adventního věnce je, že ho můžete nazdobit přesně podle vašeho vkusu a naplno využít trendy letošního roku. Mezi ně se mimo jiné řadí i baňky ve veselých tónech červené a zelené v kombinaci s bílou. Pokud byste chtěli věnec spíše jemnější, vybírat lze třeba z kolekce Jemnost a cit, kterou si můžete prohlédnout a objednat i na našem e-shopu,“ radí Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR. V kurzu jsou však letos i syté exotické či sladké pastelové barvy.

adventní vánoční výzdoba

adventní vánoční výzdoba

Baňky rozhodně nejsou jen ozdoby na stromek

Tradičně jsou baňky spojovány se zdobením vánočního stromečku, jejich využití je však mnohem širší. Vytvoříte díky nim i skvělé dekorace do bytu, pomocí barevných stužek je můžete zavěsit na větvičky naaranžované do vázy a doplnit je ozdobnými ptáčky na skřipci. Obzvlášť efektivně vypadá kombinace holých větviček s průhlednými baňkami, což působí přírodním a nevtíravým dojmem. Netradičně je možné ozdobit i lustr nebo samotné baňky vložit do průhledných nádob, což v kombinaci se zářivými barvami oživí každý interiér. Nechcete zbytečně utrácet za balení dárků ve specializovaných prodejnách? Krásně je zvládnete nazdobit sami – výsledný efekt vylepší ručně vyráběné ozdoby. K nim pořiďte neutrální přírodní papír a mašli ve stejném barevném odstínu.

adventní vánoční výzdoba

adventní vánoční výzdoba

adventní vánoční výzdoba

sdílet tweet pin