Autoimunitní nemoci

Autoimunitní nemoc je velmi široký pojem, protože nemocí, které patří do této skupiny, může být hned několik, ovšem všechny nemoci mají něco společného a tím je imunitní systém. Mnoho z nemocí jistě znáte, protože zde patří například i cukrovka, lupenka a podobně. Samozřejmě, že jsou to nemoci vážné, ale naštěstí se s nimi dá žít. 

Nemoci, které si neseme

Většinou bývají autoimunitní nemoci dány geneticky, což znamená, že jeden z aspektů je dědičnost. Pravdou je, že nestačí je mít jen ve vínku, ale je potřeba je nějak spustit. Jedná se o různé situace, které mohou danou nemoc vyvolat, také záleží, o jakou z nemocí se jedná. Ovšem většinou to bývá nějaká banální nemoc, která vyvolá v těle infekci. Tato infekce pak následně buďto nějak poškozuje anebo přímo ničí některé vaše buňky a u vás se pak může rozvinout dané nemoc. V některých případech se také stává, že díky jedné nemoci, můžete vyvolat i jiné onemocnění.

Jak to poznám? 

Každá nemoc má trochu jiné projevy, ale vzhledem k tomu, že se jedná o dědičné nemoci, tak mnohdy ty projevy znáte vy sami anebo vaši příbuzní. Velmi často se setkáváme s projevy průjmu, někdy až krve ve stolici, hodně často jsou to křeče v oblasti břicha. Stejně tak to mohou být vyrážky. Velmi často jsou nemoci doprovázeny nechutí k jídlu, tím pádem i hubnutí anebo s velkou únavou. Každopádně, pokud budete na sobě pozorovat, že se necítíte úplně v pořádku a nejedná se o běžnou chřipku anebo to má podobu chřipky, ale trvá to déle, pak byste měli rozhodně navštívit lékaře, abyste měli jistotu, že bude nemoc, co nejdříve podchycena, protože čím dříve se léčí, tím to bývá lepší. 

Jak to tedy léčit? 

Opět nelze jednoznačně říct, jak se autoimunitní nemoci léčí, protože je jich široké spektrum a každá nemoc vyžaduje trochu jinou léčbu, stejně tak záleží na tom, v jakém stádiu nemoc je, protože i léčba v různých stádiích se může lišit. Většinou dostanete léky na snížení imunitního systému, což může být trochu nebezpečné, protože pak jste náchylnější k onemocněním. Avšak nemusí to tak být vždy, například pokud budete trpět cukrovkou, dostanete hormon, který potřebujete, tedy inzulin. Někdy se nemoci řeší pomocí kortikoidy, ale tyto léky jsou velmi silné. Každopádně je důležité navštívit odborníka, hned jak poznáte, že je něco v nepořádku, protože čím dříve se začnete léčit, tím lépe se s nemoci bojuje. 

Prevence a babské rady

Velkou nevýhodou je, že tyto nemoci jsou zpravidla geneticky dány, takže neexistuje před nimi žádná prevence, které byste se mohli držet a vyhnout se tak onemocnění. Jedině snad být opatrní, abyste onu nemoc nějak nevyvolali, ovšem to je téměř nemožné. Stejně tak na autoimunitní nemoci nemohou pomoc žádné babské rady. Babské rady jsou sice někdy velice užitečné, ale ne v případě, že se jedná o nemoc, kterou máte zděděnou. 

Autoimunitní onemocnění je velmi široká oblast, která zahrnuje mnoho nemocí, ať už se k vám dostane jakákoliv, musíte hned navštívit odborníka, protože tyto nemoci nejsou jako chřipka, sami doma si je nevyléčíte.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Teddies Auto kamion přepravník+1 auto plast na setrvačník na bat. se zvukem se světlem Teddies

Teddies Auto kamion přepravník+1 auto plast na setrvačník na bat. se zvukem se světlem

809 Kč
Detail produktu
Soubor her 2v1 Člověče

Soubor her 2v1 Člověče, nezlob se, Hadi a žebříky Peppa Pig

379 Kč
Detail produktu
Sada krásy čelenka jednorožec

Sada krásy čelenka jednorožec, náramek, prstýnek 3 ks plast

179 Kč
Detail produktu
Soubor her 2v1 Člověče

Soubor her 2v1 Člověče, nezlob se, Hadi a žebříky Frozen II

379 Kč
Detail produktu
Rýč rovný oranžový s násadou kov/dřevo 82 cm nářadí

Rýč rovný oranžový s násadou kov/dřevo 82 cm nářadí

129 Kč
Detail produktu
Teddies Auto hasiči plast 28cm na setrvačník se zvukem a světlem Teddies

Teddies Auto hasiči plast 28cm na setrvačník se zvukem a světlem

449 Kč
Detail produktu