Beats Solo 3 – Málo muziky za hodně peněz?

6. 1. 2018 | Tomáš Bederka | TECHNIKA sdílet tweet pin

Pokud sledujete často televizi, sportovní přenosy, hudební videoklipy a nebo jen máte oblíbenou celebritu, tak jste si jich museli někdy všimnout. Většina nejznámějších osobnostní světa je má a jsou s nimi alespoň na jedné fotografii zachyceny. Ano, jsou to sluchátka Beats, známé jako Beats By Dre. Jedná se pravděpodobně o jedny z nejhezčích sluchátek na trhu a jak jejich marketing říká, tak i nejlepší sluchátka na trhu. Jejich cena tudíž není zrovna nízká. Běžné „pecky“ od Beats vás vyjdou v průměru na 2500 Kč a nejznámější velká sluchátka přes uši – Solo 3 vás vyjdou dokonce na 6000-8000 Kč, záleží kde nakupujete. Dostanete ale za tuto částku opravdu hodně muziky? Osobně jsem si je mohl na 30 dnů vyzkoušet a můj osobní názor vám teď dám přečíst.

Design především

Osobně se nepovažuji za nějakého bůh ví jak velkého audiofila, který u sluchátek řeší každý kH navíc a podobně. U Beats mě zaujal, tak jako většinu lidí, jejich vzhled. Podle mě je design Beats opravdu jedinečný a ze všech sluchátek, v této cenové hladině, je i nejlepší. Jednoduchý a velmi elegantní design, krásné barvy a velké logo Beats dodávají sluchátkům velmi krásný vzhled. Samozřejmostí je, že na člověka působí celosvětový nátlak perfektního marketingu plný těch nejznámějších hudebních hvězd, sportovců a herců, který člověku dává pocit, že má jedinečný produkt, který mají ti nejslavnější lidé a proto to přece musí být něco jedinečného a skvělého, jinak by to každá slavná osobnost nepoužívala. No, samozřejmostí je, že těmto osobnostem platí firma Beats, dnes už tedy její majitel Apple, i slušné částky za to, že se ve sluchátkách ukazují na veřejnosti a že je používají ve svých klipech. Jednoduše bych to shrnul, že vzhledově jsou sluchátka opravdu krásná. Jejich konstrukce je velmi bytelná a člověk má pocit, že drží v rukou opravdu kvalitní výrobek. Tlačítka ovládání jsou efektivně schována za velké logo Beats na levém uchu a příjemně se používají. Osobně jsem měl sluchátka ve variantě černého matu v kombinaci s šedou a byly opravdu nádherná.

A post shared by Beats By Dre (@beatsbydre) on

Funkčnost, jednoduchost, výdrž

Jak jsem již psal, když držíte sluchátka v ruce, máte pocit, že držíte opravdu kvalitní výrobek. Sluchátka jsou perfektně zpracována, plasty vůbec nevrzají, vše je pevné. Jediné co máte občas pocit, když sluchátka „lámete“ v kloubu, abyste je složily do obalu, je že se tento mechanismus brzy ochodí a sluchátka se pak budou „lámat“ sama. To ale nemůžu potvrdit, je to pouze domněnka.
Ovládací tlačítka jsou ukryta pod kolečkem, který se rýsuje okolo loga Beats na levém sluchátku. Tlačítka pracují velice dobře a jejich cvakání není ve sluchátkách při poslouchání hudby slyšet. Druhé tlačítko na vypínání a zapínání se nachází na pravém sluchátku a pod ním i ukazatel baterie.
První spárování sluchátek bylo velice jednoduché, stačilo pouze sluchátka zapnout a vejít do nastavení bluetooth na iPhonu a vše proběhlo ve vteřině a bylo potvrzeno zvukovým signálem ve sluchátkách.
Co se týká polštářků na uši, tak nejprve se zdály být sluchátka pohodlná, ale sotva po hodině poslechu vás z nich strašně začnou bolet uši. Trvá pár dní, než polštářky změknou a přizpůsobí se vaším uším a budete tak moci sluchátka používat v kuse i několik hodin. Tím se dostáváme k výdrži baterie.
Beats propagují skvělou výdrž poslechu až 40 hodin na jedno nabití. Je to pravda? Ano, je. Sluchátka jsem za tu dobu (30 dní) nabíjel celkově asi dvakrát. Používal jsem je vždy na jízdu v metru, když jsem chodil po městě a tak. Denně celkově třeba 4-5 hodin aktivního poslechu při hlasitosti kolem 75% až 90% na ekvalizéru hip hop. O nabíjení jsem se tedy vůbec nemusel starat, baterie je opravdový držák.

Celkově je konstrukce sluchátek velmi kvalitní, baterie je opravdový držák a používání velice jednoduché.

A post shared by Beats By Dre (@beatsbydre) on

 

To o co tu jde, to nestačí

Upozorňuji, že vše píši ze svého pohledu a své pocity. To nejdůležitější, proč si takto drahá sluchátka kupujete je, že očekáváte velmi kvalitní zvuk. Toho se mi ale nedostalo. Sluchátka používám především na cestování v MHD a při pohybu po městě. Očekával jsem velmi dobré odhlučnění okolního ruchu, to ale sluchátka příliš nedokážou. Pokud jedete v metru, slyšíte spoustu ruchu okolo sebe, takže hlasitost musíte vyhánět až na 90% a při takto hlasité hudbě už bývají některé výšky a sykavky velmi nepříjemné. Basy, tedy hloubky, ty nejsou při okolním rušení a vysoké hlasitosti téměř slyšitelné a zvuk se stává velmi plochým. Pokud bych neměl ekvalizér nastavený na „hip hop“, který basy zvýrazňuje, tak bych basy pravděpodobně vůbec neslyšel. Kdy sluchátka zněly ještě poměrně dobře, to bylo při domácím poslechu v absolutně tichém pokoji. To byl zvuk velice příjemný, basy akorát, výšky neřvaly, jelikož jsem nemusel hlasitost vyhánět příliš vysoko. Někdo by mohl podotknout, že jsem měl pravděpodobně nekvalitní zdroj zvuku. Jako zdroj mi sloužil můj iPhone s předplaceným Apple Music, kdy jsem stahoval vše v nejvyšší kvalitě, tudíž se nejednalo o žádné YouTube ripy s nízkou kvalitou zvuku. Říkal jsem si , že možná je nízká kvalit zvuku způsobena tím, že sluchátka používám bezdrátově a je tam tedy určitá ztráta kvality. Připojil jsem tedy sluchátka přiloženým kabelem, ale rozdíl nebyl téměř slyšitelný.

Má předchozí sluchátka byly Beats UrBeats a s těmi jsem byl velice spokojený, perfektní odhlučnění, silné basy, přesně zvuk jaký mám rád. Bohužel se mi zničil kabel, konkrétněji 3,5mm jack měsíc po skončení záruky, tudíž sluchátka mi do dnes leží na stole a přemýšlím, co s nimi. Jelikož jsem ale měl pozitivní zkušenost s těmito „peckami“, očekával jsem, že tato velká sluchátka za tak vysokou cenu mi nabídnou něco, jako „hudební orgasmus“. Bohužel se tak ale nestalo a sluchátka jsem po měsíci vrátil. Díky vstřícnosti prodejce mi byla vrácena téměř celá částka a já tak poslal sluchátka Beats dál do světa.

A post shared by Beats By Dre (@beatsbydre) on

 

Koupit, či nekoupit?

Toto rozhodování nechám na každém z vás. Já osobně jsem chtěl krásná a stylová sluchátka se skvělým zvukem, která budou dobře potlačovat hluk okolí a budou mít pěkné basy. Dostalo se mi sluchátek s krásným a stylovým designem, ale skvělý zvuk, toho se mi, dle mého názoru, nedostalo. Pokud si koupíte sluchátka za tak vysokou částku, nesklopíte nad takovým nedostatkem uši kvůli líbivému designu. Samozřejmě, někomu se může jejich zvuk líbit, ale mě osobně sluchátka po zvukové stránce absolutně nevyhovovala. Podle mě je tedy cena velmi nepřiměřená výkonu, tudíž málo muziky za hodně peněz.

 

sdílet tweet pin