Cviky na zpevnění těla lze provádět doma i v práci

S příchodem chladnějších podzimních měsíců a sychravého počasí se mnoho z nás uchyluje do tepla fitness center a posiloven. Mnozí z nás, zvláště ženy, ale i poměrně dost mužů, se do těchto uzavřených prostorů vydává nerado. Důvodem je ostych z pohledů jiných, vydýchaný vzduch, pocit nehygienického prostředí, kdy pot ulpívá na nástrojích, se kterými přicházíme do kontaktu, ale také časová náročnost ať už pro přemístění se do fitka, nebo vytíženost mimo pracovní dobu.

Cvičit ale můžeme mnohdy nenápadně, ale kvalitně už v zaměstnání, doma nejsme omezeni téměř vůbec. Vyzkoušejte cviky, jež lze provádět na židli, v leže při kojení, ve stoji u kuchyňské linky nebo při učení se s vaší ratolestí.

Sezením trávíme mnoho času, využijte toho

Ke zpevnění předních stehenních svalů postačí, když budeme sedět ve vzpřímené poloze a nohu narovnáme do vodorovné polohy. Takto ji nadzvedávejme nad sedák a kmitejme nahoru a dolů. Stačí kmitání nepozorované, např. dvoucentimetrové. Opakujte cvik půl minuty (počítání kmitů je u práce komplikované, čas lze sledovat snadněji) a nohy vyměňte.

Jestliže máte v práci čas, kdy si pročítáte emaily nebo kontrolujete vytvořená videa, využijte volné ruce. Procvičovat můžete prsní svaly, kdy ruce sepnete jako k modlení a budete je tlačit proti sobě. Stejně tak lze volné ruce využít k posílení svalů rukou, kdy uchopíte spodní stranu židle a přitahujete se oběma rukami hlouběji do sedadla. 

Pro posílení svalů břicha zkuste jednoduché vědomé zatínání břišního svalstva. Ač se to zdá jednoduché, po pár cvicích budete cítit, že fungují. Anebo zvedněte obě nohy mírně nad sedák ve vodorovné poloze a zvedejte je nahoru a dolů. Cvičíte jak nohami, tak břichem.

Při uspávání děti či kojení

Vynikajícím cvikem, jež využívá málo z nás při ležení na boku je práce na bocích a zadní straně stehen. Stačí, když zvednete nohu, která je nahoře a budete s ní kmitat ve vodorovné poloze nahoru a dolů. Poté nohu otočte patou nahoru a dělejte to samé.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Kouzelné malování vodou dopravní prostředky s tužkou Teddies

Kouzelné malování vodou dopravní prostředky s tužkou

219 Kč
Detail produktu
Play Tracks vlak s kolejemi plast a doplňky v krabici Teddies

Play Tracks vlak s kolejemi plast a doplňky v krabici

1 229 Kč
Detail produktu
Knižka mäkká Kamaráti pri vode 15 x 20 cm v sáčku SK verze Teddies

Knižka mäkká Kamaráti pri vode 15 x 20 cm v sáčku SK verze

153 Kč
Detail produktu
Kostky jsou (s)vrženy společenská hra v krabici Teddies

Kostky jsou (s)vrženy společenská hra v krabici

529 Kč
Detail produktu
Kostky stavebnice Dromader auto hasiči 192 dílků v krabici Teddies

Kostky stavebnice Dromader auto hasiči 192 dílků v krabici

349 Kč
Detail produktu
Play Tracks vlak s kolejemi plast a doplňky v krabici 12 m+ Teddies

Play Tracks vlak s kolejemi plast a doplňky v krabici 12 m+

1 329 Kč
Detail produktu