Do sauny jen krok po celý rok: užijte si pocení v domácí sauně

10. 3. 2018 | Tomáš Bederka | BYDLENÍ sdílet tweet pin

Po náročném dni v práci si zasloužíte pořádný relax. Jenže cestování přes celé město do veřejného wellness centra je mnohdy spíš za trest než za odměnu. Pořiďte si raději domácí saunu – oázu klidu i zdraví budete mít vždycky na dosah. A klidně ve vlastním obýváku.

Odplavte neduhy a stres v domácí finské sauně

Jestli máte doma dost místa a zároveň si libujete v pořádném pocení, sáhněte po finské sauně. Kamna vyhřejí místnost na 90-105 °C. Vysoké teploty a horký suchý vzduch stimulují pocení, které se postará o kompletní očistu vašeho těla.

Spolu s potem totiž z těla odplavíte i škodlivé látky a stres. Účinků na zdraví má ale finská sauna celou řadu:

– hydratuje kůži a čistí pleť,
– zvyšuje obranyschopnost organismu,
– posiluje funkci srdce.

 

Chcete-li využívat léčivých účinků finské sauny naplno, dopřejte si potící terapii alespoň jednou týdně. Ve vyhřáté místnosti relaxujte asi 10-20 minut, pak rozhicované tělo zchlaďte a celý cyklus 2-3× opakujte. Ledová káď nebo vědro jsou téměř povinnou výbavou.

A pokud se chcete cítit jako v pětihvězdičkovém hotelu, zařiďte si doma malou odpočívárnu – po hodince v sauně přijde odpočinek na lehátku vhod.

Hýčkejte se infračerveným relaxem

Jestli jste doma s prostorem trochu na štíru, ale přesto toužíte po soukromém saunování, je infrasauna pro vás to pravé. Na ty nejmenší infrakabiny vám stačí jen 1,4×1,2 metru místa poblíž běžné zásuvky. A relaxovat tam můžete pohodlně i ve dvou.

Základem infrasauny jsou speciální zářiče, které neohřívají vzduch v místnosti, ale prohřívají přímo vaše tělo. V kabině je proto jen kolem 50 °C, takže do ní bez obav mohou i kardiaci a astmatici.

Infračervené potící terapii se můžete oddávat klidně několikrát týdně. Vždy postačí 30 minut a budete opět plní energie. Kvalitní infrazářiče Vitae navíc hřejí už za 1 vteřinu, takže si saunu stihnete dát ráno před prací nebo třeba večer, než půjdete spát.

 

Domácí saunování na míru

Není nad relax v pohodlí domova. Domácí saunu si můžete sestavit podle svých představ. Obraťte se na odborníky, kteří vám postaví saunu na míru přesně do vašeho bytu.

Česká firma SaunaSystem má patnáctileté zkušenosti v oboru a zjednoduší vám výběr, jak jen to je možné. Ve speciálním showroomu v Praze Uhříněvsi si můžete finskou saunu i infrakabiny osobně prohlédnout i vyzkoušet.

 

 

sdílet tweet pin