Jak na dokonalou hustotu vlasů?

15. 3. 2018 | Tomáš Bederka | KRÁSA sdílet tweet pin

Vlasy jsou součástí vzhledu většiny lidí. Problémem je, pokud začnou vypadávat. Rázem dojde nejenom k tomu, že začnou výrazně řídnout, ale i k tomu, že se objevuje plešatost. Pokud chcete tento problém řešit a mít vlasy dokonale husté, dáme vám několik tipů, jak na to.

Zjistěte, v čem je problém

Nejprve je dobré pídit se po tom, proč vám vlastně vlasy vypadávají. Důvodů může být hned několik. Jestliže se máme podívat na několik hlavních, rozhodně se jedná o tuto trojici:

  • Dědičnost
  • Prostředí a životní styl
  • Stáří

V daných případech je vhodné zašít se změnou svého života. A to tak, abyste problém nejenom oddálili, ale i eliminovali. Zabraňte padání vlasů nejlépe hned ve chvíli, kdy ho začnete pozorovat. Tedy ve chvíli, kdy se na vašem hřebenu objevuje více vlasů, než tomu bylo dříve.

Podpořte růst nových vlasů

První krok je tedy jasný. Je základem eliminovat to, že vám budou další vlasy vypadávat. A jaký je krok číslo dvě? Je založený na tom, že se budete snažit o to, aby vám vlasy více rostly. Tedy abyste podpořili růst vlasů. Díky tomu opět zhoustnou. Jak na to? Postupů je hned několik. Základem by měly být různé šampony a kondicionéry, které toto dokážou. Vhodné je také používat i takzvané vlasové aktivátory. Působí v oblasti pokožky hlavy, kterou stimulují. To dokáže třeba i běžná masáž, která podporuje prokrvení těchto míst. I to je dobrá cesta, se kterou nelze udělat chybu.

Vlasy je třeba vyživovat

Jakmile zvládnete i druhou fázi, je třeba zaměřit se na tu třetí. Ta souvisí s tím, abyste si hustotu vlasů udrželi. Jak na to? Ideální je doplňovat tělu různé vitamíny a minerály, které jsou pro vlasy nezbytné. Mohou tak zesílit, což se taktéž podepíše na tom, že opticky budou vypadat výrazně hustší, než dříve. Navíc tím eliminujete problémy s tím, že může dojít k situaci, že by vlasy začaly opět postupně vypadávat.

 

 

 

sdílet tweet pin