GORDANA GLASS, Z LÁSKY KE SKLU

30. 10. 2017 | Redakce | BYDLENÍ sdílet tweet pin

Gordana Turuk, kterou spíše naleznete pod pseudonymem Gordana Glass, patří dnes mezi nejznámější evropské umělecké skláře. Svojí tvorbou dává divákům možnost vidět svět z její perspektivy. Ve svých dílech Gordana často interpretuje svůj vztah k přírodě a lidem.

Díky své tvorbě si získala milovníky již po celém světě. Prostřednictvím slovenského prezidenta se dostala její tvorba, jako dar, až k těm nejmocnějším, mezi kterými nalezneme samotnou královnu Alžbětu II. či papeže Benedikta XVI.

Gordana Glass vystavovala svá díly ve světových metropolí, jako je Řím a Abu Dhabi.

Nová kolekce New Spirit

Nová kolekce se nese pod názvem New Spirit a představuje nám umělkyniny niterní intenzivní emoce z uplynulého předchozího roku. Tvorba nové kolekce zabrala 6 měsíců. Gordana zde ukazuje své myšlenky a pocity, které jsou reprezentovány odlišnou barevností, růzností velikostí ploch a vlněním. Kolekce klade důraz na barevnou kultivovanost a především na tvar konečného díla. V této sérii nalezneme jak závěsné skleněné obrazy, tak i prostorové objekty. Díla vynikají především svou dynamikou a kladeným důrazem na detail.

Ze života Gordany Glass

Gordana Turuk, narozená v německém městě Manheim, pochází z Chorvatska. Vystudovala textilní výtvarnictví a malbu na italské soukromé škole a nyní žije na Slovensku. Navzdory studia návrhářství, ji její srdce již od malička táhlo spíše k umělecké tvorbě a jak sama říká: ,,Sklo odráží umělcovo duši lépe než látka.“ Gordana ve své tvorbě používá technologii lehaného skla, do něhož maluje drahocennými kovy či vkládá vzduchové bubliny.

Její tvorbu si nyní můžete prohlédnout v galerii v centru Prahy, Dušní ulice č.15.

 

sdílet tweet pin