Jak zimní boty přizpůsobit šatům

ben white fsrulvstzws unsplash

Zimní móda má svá pravidla. Především musí být teplo, ale naše každodenní stylizace by měly obsahovat i akcenty v souladu se současnými trendy. Dnes Vám poradíme, jak přizpůsobit boty šatům, abyste vypadali módně a elegantně.

Mini šaty

Dámy, které rády nosí šaty o délce mini, tj. šaty sahající do půli stehen, mají obvykle štíhlé a tvarované nohy. V závislosti na příležitosti a typu stylizace mají spoustu možností, jak zvolit vhodnou obuv. Šaty o volnějším střihu, vyrobené z úpletu nebo teplákové soupravy se skvěle hodí ke kotníkovým botám typu sneakers, sportovním botám na platformě nebo klínku. Velmi módní jsou letos boty na silné, podrážce s výrazným vzorkem, které budou vypadat skvěle s krátkými šaty ve sportovním stylu. Na druhou stranu, pokud chceme svému vzhledu dodat trochu elegance, můžeme zvolit dámské kotníkové boty na podpatku.

S mini šaty o přizpůsobeném střihu a trošku elegantnějším stylu ideální budou kožené kozačky s rovným svrškem přiléhajícím k lýtku. Klasické společenské mini šaty budou skvěle vypadat také s botami na jehlovém podpatku a se špičatou špičkou.

Pokud jste milovnice boho stylu a milujete vzorované mini šaty s volánky a krajkou, skvěle se k nim hodí dámské kozačky a boty ze semiše, s nařaseným svrškem a střapci nebo jinými ozdobami s indiánskými nebo hippie motivy.

Midi šaty

Šaty, které sahají ke kolenům nebo těsně pod ně, tzv. midi, jsou skvělou volbou pro každodenní nošení - do kanceláře nebo na setkání s přáteli. Pro volnější verzi můžete zvolit šaty s lichoběžníkovým, rozšířeným spodním dílem ze vzorované látky nebo se záhyby. V této sezóně jsou velmi módní asymetrické šaty, které mají delší záda nebo boky. Takový střih je velmi pohodlný a dodává stylizaci charakter.

K midi šatům se skvěle hodí dámské kozačky, jak na ploché podrážce, tak i na podpatku. Pozor však na boty, které v této délce sahají do půli lýtek. Těchto kombinací by se měly vyhnout ženy malého vzrůstu a ženy s krátkýma nohama, protože tímto způsobem ještě více opticky zkrátí svou siluetu.

Midi šaty v elegantní verzi jsou především ty s lichoběžníkovou spodní částí a tužkovým střihem, který dokonale zvýrazňuje tvary. Tato kreace se skvěle hodí do kanceláře i na slavnostnější příležitosti. Můžete je nosit s kozačkami nebo botami na podpatku. Boty s plochou podrážkou se k této stylizaci příliš nehodí, protože by šaty ztratily svou eleganci a šik.

Maxi šaty

Dlouhé šaty po kotníky jsou skvělou volbou na zimu. Lze je nosit v městské, volnější, a také i formálnější verzi. V obou případech je lze úspěšně kombinovat s kozačkami nebo kotníkovými botami, a to jak na ploché podrážce, tak i na podpatku. Boty budou sotva patrné, takže byste měli dát přednost svému pohodlí.
Zimní šaty je absolutní trend této sezony. Vyplatí se je zařadit do svých každodenních stylizací a pamatovat výše uvedená pravidla výběru správné obuvi.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Yato Maznice pneumatická 400cm3 28l/min Yato

Yato Maznice pneumatická 400cm3 28l/min

965 Kč
Detail produktu
Skol LBTR5 Spine Smart NNN 2019 Skol

Skol LBTR5 Spine Smart NNN 2019

1 397 Kč
Detail produktu
Lampa stroboskopická 12V Yato

Lampa stroboskopická 12V

1 691 Kč
Detail produktu
Yato Momentový klíč 1/2 Yato

Yato Momentový klíč 1/2

1 759 Kč
Detail produktu
Yato Momentový klíč 1/4 Yato

Yato Momentový klíč 1/4

1 612 Kč
Detail produktu
Yato 1 t -? YT-?5911 Yato

Yato 1 t -? YT-?5911

935 Kč
Detail produktu