Jaro se blíží a s ním i první zahradničení! Co zkusit tento rok batáty?

23. 2. 2018 | Tomáš Bederka | GASTRO sdílet tweet pin

Zakládáte si na zdravém životním stylu? Pokud ano, přímo s ním souvisí i to, co jíte. Je dobré do svého jídelníčku zařazovat i nové věci. To proto, že jedině tak bude pestrý, vyvážený a také chutný. Jednou z možností, která se dostává v poslední době do popředí, jsou brambory batáty. O co se jedná? Jde o zajímavou přílohu, která je podobná bramborám. Liší se od nich tím, že mají lehce načervenalou barvu a také lehce sladší chuť. Pokud jde o přípravu, je důvod jejich využití i to, že je velmi snadné. Jak na ně? Zkuste třeba:

  • Klasické vaření
  • Pečení v troubě
  • Chutné pyré

Pěstování je snadné

Když půjdete do většího obchodu, nebudete mít problém s tím, že si je můžete bez potíží koupit. My však doporučíme cestu druhou, založenou na tom, že vyzkoušejte sázení batátů ze sazenic. Ano, tuto přílohu si můžete i sami vypěstovat. Lákadlem je to, že je to velmi jednoduché. V podstatě stejné, jako u brambor. Nejenom, že se jim v našich podmínkách dobře daří, ale jedná se o potravinu, která je celkem nenáročná. Máte tedy jistotu, že pěstování zvládnete, i pokud jste spíše začátečníkem v oblasti zahradničení.

Mnoho důležitých látek

Batáty jsou také potravinou, která nadchne tím, že obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné pro vaše zdraví. Pokud si pořídíte lavičky pro vaši zahradu, a budete z nich pozorovat, jak vám rostou, získáte hned dvě jistoty. První je spojena s tím, že si vypěstujete plodinu, která bude bohatá na vitamíny a minerály. Důvod pro domácí pěstování je ale ještě jeden. Je spojený s tím, co batáty neobsahují. Na rozdíl od různých velkých pěstitelů se dá očekávat, že nebude používat různé chemické látky, které by se mohly dostat přímo do batátů. Když budete hnojit, tak jedině přírodně. To se podepíše také na samotné chuti, která bude dokonalá. I proto, když máte danou možnost, doporučujeme jít touto konkrétní cestou.

sdílet tweet pin