Jestli nechcete mít kozy ven, obraťte se na LN!

5. 5. 2018 | REDAKCE | ROZHOVORY sdílet tweet pin

LNK RULES je značka spodního prádla, za kterou stojí mladá designérka Elena Kožuszniková. Elena se se svojí značkou vymezuje tím, že vyrábí prádlo ručně šité na míru v sériových kolekcích. Pohodlnost. Jednoduchost. Rafinovanost. Kvalitní materiály. Bezkosticové braletky. I tak by se v krátkosti dala popsat značka LNK RULES by Elena Kožuszniková.


Elena Kožuszniková

Proč jste se rozhodla navrhovat a vyrábět zrovna spodní prádlo?
Já sama jsem chtěla nosit takové spodní prádlo, které by bylo pohodlné při každodenním nošení, a protože jsem na českém trhu cítila nedostatek takového prádla a shodou okolností zrovna studovala návrhářství, rozhodla jsem se ušít si takové prádlo, které by splňovalo mé požadavky, první kousek byl tedy pro osobní potřebu.

 

Kde berete nejčastěji inspiraci pro tvorbu?
V zahraničních i českých magazínech, a přiznám se, že někdy i na sociálních sítích. Mám i svých pár oblíbených webů, kde mi stačí prohlédnout si fotky z různých koutů světa a nasát atmosféru, která mi pomáhá k tvorbě nových kousků.

 

Myslíte si, že České ženy spodní prádlo jako takové, ať už se jedná o jeho vzhled nebo materiál, opomíjí, protože si myslí, že když není vidět, není třeba, aby bylo hezké a kvalitní?
Myslím si, že plno žen očekává od spodního prádla hlavně praktičnost a vzhled odsouvá do pozadí. Podle mého názoru se ale tyto dvě vlastnosti nevylučují a já sama se je snažím spojovat do jednoho. Na druhou stranu většina mladých dívek se bojí do kvalitních materiálů zainvestovat a zvolí raději levnější variantu. Je to škoda, ale určitě se ženy pomalu, ale jistě učí vnímat spodní prádlo i jako doplněk.

Jaká jsou podle vás must have ve spodním prádle, která by měla vlastnit každá žena?
Za mě určitě černá či bílá triangle lace bralette. Je mi líto, že není větší poptávka po bralettkách z bílé krajky, nebo vlastně celkově  po spodním prádle z bílých materiálů. Vždyť z něho už vyloženě čiší ta čistota a něžnost.

 

Proč je podle Vás důležité investovat do kvalitního, ideálně ručně na míru šitého spodního prádla?
Každé ženě nebo dívce se už určitě stalo, že strávila v obchodě hodiny a hodiny zkoušením té správné velikosti podprsenky. Buď nesedí košíček, nebo nepadne obvod. Není proto jednodušší jen ukázat na prádlo, které se vám líbí, změřit své míry, a pak už jen čekat, až vám doma přistane balíček s tím pravým padnoucím prádlem?

 

Momentálně má značka pouze dva členy, ostatní jako jsou modelky, fotografové nebo grafici se na tvorbě podílí pouze externě, znamená to tedy, že chcete značku udržet pouze jako zakázkovou tvorbu?
Nemůžeme říct, že se jedná čistě o zakázkovou tvorbu. Ženy si mohou objednat prádlo na našem eshopu, které tvoříme v sériových kolekcích v běžných konfekčních velikostech. S každou novou kolekcí ale rádi experimentujeme. Proto se snažíme pro každou kolekci, která vzniká, hledat nové tváře, které nám do projektu sedí nejvíce, a které podle nás, prádlo z dané kolekce opravdu vystihuje. Nesoustředíme se na modelky s dokonalými křivkami, naopak uvítáme modelky s rozdílnou barvou pleti i velikostí a byli bychom rádi, kdyby to tak zůstalo i nadále.  

Vzpomínám, že pár let zpět byly velkým hitem kosticové podprsenky s vycpávkami, čím větší, tím lepší, momentálně vládne trend bralettek, čemu přisuzujete tento zvrat?
Myslím si, a je to podle mne moc dobře, že ženy začaly upřednostňovat pohodlnost a upustily od toho všude omílaného ideálu krásy, který tvořil hlavně plný dekolt. Dnes je spíš trendy tak zvaná sebeláska a s tou spojený pocit právě pohodlnosti. Myslím, že mi spousta žen, včetně i některých mužů dá za pravdu, že tento trend sluší ženám rozhodně více.

 

Jakým dívkám a ženám byste Vaše spodní prádlo doporučila?
Naše spodní prádlo mohou nosit dívky i ženy, ať už jsou jejich míry jakékoliv, protože opravdu nezáleží na tom, jestli máte Áčka nebo Déčka. Bohužel, tedy spíš bohudík tak nemůžu určit pouze jednu skupinu žen, kterým bych prádlo doporučila.

 

Synonymum spodního prádla LNK RULES je…
Pohodlnost!

Momentálně si zákaznice spodní prádlo mohou zakoupit na Vašem e-shopu, plánujete do budoucna i další prodejní místa?
V současné době funguje prodej převážně na e-shopu. Do budoucna určitě plánujeme různá  místa, kde bude prádlo k vidění a zakoupení. Zákaznice se mohou zastavit ale i v mém ateliéru.

 

Vaše rada českým dívkám a ženám, které se chtějí ve spodním prádle nejen líbit, ale i dobře cítit?
Naučte se mít se ráda taková, jaká jste. Vaše tělo vám to jednou vrátí a vy ho proto můžete zdobit kvalitním prádlem, ve kterém se budete cítit dobře.

 

Jaké jsou Vaše plány se značkou do budoucna, co je Vaším snem?
V brzké době plánujeme přehlídku, na jejíž realizaci teď usilovně pracujeme. Dále pak veškeré již naplánované spolupráce, které proběhnou už velmi brzy. Do budoucna bychom se rádi zúčastnili fashion weeku v zahraničí, na který jsme byli pozváni i letos, ale bohužel kvůli časovému vytížení se nám nepodařilo zapojit. Mým snem tak nadále zůstává, nespočet spokojených zákaznic.

sdílet tweet pin