Kam na nejlepší Bún bò Nam Bộ v Praze? My víme!

29. 12. 2017 | Tomáš Bederka | GASTRO sdílet tweet pin

Foto: Cafefin Official Instagram

Není Bún bò Nam Bộ jako Bún bò Nam Bộ

Já jako milovník vietnamské kuchyně často zkouším po Praze různá bistra, restaurace a všelijaká místa, kde mi mohou připravit něco z jejich vietnamského repertoáru. Narazit dnes na něco jedinečného a opravdu dobrého je velmi složité a je často velkou náhodou, když narazíte na místo, kde mají skvělé jídlo a ještě k tomu je prostředí bistra či restaurace opravdu příjemné a něčím unikátní. Před nedávnem jsem objevil na Instagramu úžasné fotky dobrot z jedné restaurace na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Díky označené poloze jsem rychle zjistil, že se jedná o kavárnu Cafefin. No, kavárnu. V Cafefinu sami sebe označují jako kavárnu a restauraci, ale jelikož já tam rád chodím na jejich jídlo, budu o nich mluvit jako o restauraci.

Do Cafefin jsem zavítal s velkou zvědavostí, protože podle fotek z Instagramu vypadalo jejich jídlo opravdu úžasně a tak jsem doufal, že bude úžasně i chutnat. S přítelkyní jsme byli velice překvapení, kolik lidí v restauraci bylo. Byla úplně plná. Naštěstí jsme přišli ve chvíli, kdy návštěvníci od jednoho stolu odcházeli, tak jsme si měli kam sednout. Pokud bychom ale přišli o cca 5 minut později, pravděpodobně by nám místo už někdo zasednul. Prostředí Cafefinu je opravdu pěkné a útulné, líbí se mi použití dřeva a kovu, obzvláště oceňuji stylové retro žárovky, které dodávají celému interiéru parádní šmrnc.

Oba jsme si samozřejmě objednali Bún bò Nam Bộ, jelikož jsme na něj měli obrovskou chuť a chtěli jsme vědět, jestli vážně stojí za to. K tomu jsem si dal jejich domácí limonádu z Maracuji, která byla super. I přestože byla restaurace narvaná k prasknutí, jsme nečekali na jídlo dlouho. A vyplatilo se to.

V různých pražských bistrech a restauracích jsem jedl  Bún bò Nam Bộ už mnohokrát a nečekal bych, že mě ještě může jeho chuť někde překvapit, ale tady se to opravdu stalo. Velkým překvapením pro mě byl jejich smažený závitek, který byl nakrájený na kousky a položen na vrch celého jídla, což dalo celému Bún bò Nam Bộ úplně nový rozměr. S jistotou mohu říci, že to je opravdu nejlepší Bún bò Nam Bộ v Praze a budete z něho zaručeně nadšení, stejně jako my.

V Cafefin nedělají pouze Bún bò Nam Bộ, ale nejdete zde i klasické vietnamské bagety, speciální domácí sendviče a kaše a další dobroty. K tomu si můžete dát některou z jejich domácích limonád, popřípadě nějakou specialitku jako například shake z dračího ovoce.

Pokud hledáte něco nového, chcete se dobře najíst a posedět na hezkém místě, rozhodně doporučuji zavítat do Cafefin, který najdete na Náměstí Jiřího z Poděbrad 1407/4 na Praze 2. Dejte si ale bacha, není jednoduché se tam dostat, bývá stále plno a rezervaci provést nelze.

Cafefin můžete sledovat i na Instagramu: https://www.instagram.com/cafefinvpraze/

sdílet tweet pin