Jak koupit správnou náplň do tiskárny?

25. 2. 2018 | Tomáš Bederka | TECHNIKA sdílet tweet pin

Máte ji v kanceláři, stejně jako ji jistě máte i doma. A co? Řeč je o tiskárně. Pokud přestane tisknout, je problém způsobený tím, že v ní došla barva. V takovém případě je nutné koupit novou náplň. To lze učinit i online, což je způsob celkem pohodlný. Můžete mít oblíbený internetový obchod, stejně jako může posloužit propagační Google reklama, která při hledání určitého artiklu i několik dní poté podsouvá určité eshopy, kde je možné zboží získat. My doporučíme jít cestou nízké ceny, jelikož díky tomu se vám povede snížit i náklady na tisk.

Cartridge, nebo tonery?

Slyšeli jste už oba dva pojmy, ale nemáte jasno v tom, co který z nich znamená? Tak se na ně podíváme blíže. Pokud máte takzvanou inkoustovou tiskárnu, je třeba zvolit náplň, která nese označení jako cartridge. Pokud máte naopak tiskárnu laserovou, je třeba koupit tonery Canon, nebo jiné, pokud máte jinou značku tiskárny. Zatímco v prvním případě dochází k aplikaci inkoustu na papír, v případě laseru je technologie tisku mnohem zajímavější. K čemu dochází?

  • K aplikaci prášku na specielní válec
  • Obtisknutí z válce na papír
  • Stabilizace při vysokých teplotách

Originál, nebo alternativu?

Jaký typ náplně s ohledem na vaši tiskárnu koupit, to již víte. Při výběru se setkáte ještě s další dvojicí pojmů, ve kterých je dobré mít jasno. I zde poslouží příklad. Buď můžete používat tonery HP v jejich originálním provedení, nebo můžete zvolit takzvanou alternativu. První varianta je založena na tom, že náplň vyrábí přímo ta firma, která vyrobila vaši tiskárnu. Tedy známá společnost. U alternativních náplní dochází k tomu, že je vyrábějí jiné firmy a nemají tak originální logo výrobce. Pokud jde o kompatibilitu s vaší tiskárnou, rozhodně s nimi není problém. Kvalita tisku je srovnatelná a to hlavní, co u nich zaujme, jsou rozhodně velmi nízké ceny.

sdílet tweet pin