Jak si zařídit ideální domácí pracovnu? Mame tipy!

30. 8. 2015 | Redakce | sdílet tweet pin

S interiérovou designérkou Grétkou Švecovou z Bonami.cz jsme se pro vás podívali, jak zařídit domácí pracovnu. Většina z nás asi doa pracuje na gauči nebo u jídelního stolu a někdo se dokonce vyhýbá práci doma, protože má pocit, že doma nebude tak produktivní, to je ale omyl! Stačí jen mít dobře zařízený prostor a práce vám půjde perfektně od ruky i doma!

 Na začátek je potřeba si říct, zda budete pracovnu využívat jen příležitostně, nebo každý den. V prvním případě si můžete více vyhrát s designovými prvky a zakomponovat pracovnu stylově třeba do obývacího pokoje. V druhém případě je lepší vytvořit si svůj koutek, který lze od zbytku domácnosti oddělit. I kdyby třeba jen knihovnou nebo paravánem. Kromě toho je také potřeba daleko více než na design myslet na funkčnost vybavení.

 „Snad nejčastější chybou lidí pracujících z domova je to, že neoddělují pracovní prostor od obytného. Gauč v obýváku ani jídelní stůl v kuchyni vám pravděpodobně dlouhodobě vyhovovat nebudou, nehledě na to, že takové prostředí rozptyluje od práce,“ vysvětluje Margaréta Švecová, interiérová designérka Bonami.cz.

Nábytek

Co je při zařizování pracovny úplně nejdůležitější? V první řadě neváhejte investovat do kvalitní pracovní židle a stolu. Oba kusy nábytku by měly být pohodlné a výškově nastavitelné. 

„Nejlepší je sedět na tzv. aktivní židli, která se hýbe s vámi a nezatěžuje tolik záda. Skvělý a levný doplněk ke klasické židli je gymnastický míč,“ radí Margaréta Švecová. 

Světlo

Neméně důležité je správné osvětlení, a to jak denní, tak umělé. Nejlepší pro naše oči je přirozené denní světlo, proto je v pořádku umístit stůl k oknu. Ujistěte se jen, že vám při práci slunce nesvítí do monitoru a také že si při práci nestíníte rukou. Pozor dejte i na příliš silné žárovky ve stolní lampě, ty zbytečně unavují oči. 

„Pokud vám prostor nedává moc příležitostí a slunce je příliš silné, pořiďte si rolety, které tlumí sluneční paprsky, ale propustí samotné světlo,“ přidává tip Margaréta Švecová.

Světlo

Neméně důležité je správné osvětlení, a to jak denní, tak umělé. Nejlepší pro naše oči je přirozené denní světlo, proto je v pořádku umístit stůl k oknu. Ujistěte se jen, že vám při práci slunce nesvítí do monitoru a také že si při práci nestíníte rukou. Pozor dejte i na příliš silné žárovky ve stolní lampě, ty zbytečně unavují oči. 

„Pokud vám prostor nedává moc příležitostí a slunce je příliš silné, pořiďte si rolety, které tlumí sluneční paprsky, ale propustí samotné světlo,“ přidává tip Margaréta Švecová.

 Doplňky

Zaměřte se na funkční a praktické pomocníky. V kanceláři oceníte nástěnky, pořadače, stojany na psací potřeby nebo organizéry. Odborníci radí nepřehánět to se zútulňováním pomocí čistě dekorativních doplňků. 

„Z pohledu produktivity není dobré dělat si z kanceláře obývák. Samozřejmě je ale v pořádku použít v přiměřené míře například květiny. Nejdůležitější je totiž vytvořit v interiéru podvědomou pohodu, díky které se vám bude pracovat dobře,“ dodává Margaréta Švecová.

Vše zakoupíte online na Bonami.cz

sdílet tweet pin

bmw 7 nove

20. 8. 2015 | Redakce | sdílet tweet pin

Nové BMW řady 7 kterého šestá generace se představila 10. června v Mnichove je po sedmi letech evolučním omlazením předchozího modelu s kódovým označením F01/F02.

Aktuální generace nese kód G11 pro kratší verzi a G12 pro verzi s delším rozvorem, který je primárně určen pro klientelu v severní Americe.

 

Nova „Sedmička“ je vrcholným modelem své značky a je jedinečným spojením sportovnosti, komfortu a luxusního charakteru. Do svého segmentu, ale také do výrobního programu BMW uvedlo mnoho novinek. Zásadní je především unikátní hybridní karoserie Carbon Core, která ve své nosné části využívá uhlíkových kompozitů (karbonu) v kombinaci s hliníkem, vysokopevnostní ocelí a plasty.

Toto řešení je v sériové automobilové produkci revoluční a ve srovnání s předchozí generací přináší snížení hmotnosti až o 130 kg. Přelomová je také nová generace ovládacího systému iDrive, kterou lze obsluhovat nejen pomocí dotykového displeje, ale rovněž gesty rukou v prostoru. Mimořádný komfort poskytuje adaptivní podvozek Executive Drive Pro, vzduchové odpružení, stejně tak jako například speciální, vysoce komfortní zadní sedadlo Executive Lounge.

Vše doplňují řadové šestiválce nové generace. Dieselové motory s označením 730d a 730d xDrive budou servírovat porci výkonu v hodnotě 265 koňských sil. Benzinová 740i dostane nový twin-turbem dopovaný 3.0-liter schopný nabídnout 326 koní. Naše oblíbená verze 750i pak použije již známy, ale úplně přepracovaný benzinový osmiválec 4.4 litru a twin-turbo schopny potáhnout  tenhle dálniční dostavník v tempu svými 450-ti koňmi.

Za zmínku také stojí plug-in hybrid, který nese zážehový 4válec BMW twinPower Turbo s technologii eDrive. Základními kameny této pohonné soustavy, která míří do prodeje v roku 2016 jsou, čtyřválcový zážehový motor BMW TwinPower Turbo, elektromotor a variabilní pohon všech kol BMW xDrive. Spolu tyhle komponenty dosahuji hodnoty úctyhodných 326 koní. O přenos síly na poháněna kola se bude starat nový 8-stupňový automat Steptronic s funkcemi, jako je prediktivní strategie řazení a neustálé monitorování pohybu vozu a dopravní situace.

Bez ohledu na zvolený jízdní režim vždy volí nejvhodnější rychlostní stupeň. Řídicí jednotka převodovky je propojena s navigačním systémem, takže prediktivní strategie řazení podle typu silnice přepíná mezi sportovním režimem SPORT a komfortně zaměřeným programem řazení COMFORT, a zajišťuje tím méně časté řazení rychlostních stupňů.V nabídce doplňkové výbavy nechybějí například laserové světlomety BMW Laserlight, unikátní panoramatická střecha Sky Lounge nebo o 75 % zvětšený barevný Head-Up Displej.

 

Oficiálně se vůz začne prodávat v říjnu 2015 a v základu bude cena začínat na úrovni kolem 74 000 €.

 

Uložit

sdílet tweet pin
Načíst další článek