MUST HAVE NEVĚSTY

10. 8. 2017 | Redakce | LIFESTYLE sdílet tweet pin

Něco modrého

Něco modrého“ je zvyk, který se dodržuje nejen u křesťanských svateb, ze kterých naše kultura vychází. A možná se tato tradice drží tak dlouho, protože není nijak omezené, jak by „něco modrého“ mělo vypadat. Většinou se jedná o nějakou drobnost, brož či šperk. Ale může to být také úplně něco jiného, jako například toto.

Něco půjčeného

Další velmi důležitý detail svatebních šatů, který nesmí dozajista chybět. Většinou nevěsty sahají po „něčem půjčeném“ od někoho, kdo jim je blízký. Volí rodinného příslušníka či jinou blízkou osobu. My přikládáme pár tipů na „něco půjčeného“, o které byste mohla před svatbou požádat.

Něco nového

Asi nejoblíbenější svatební zvyklost ze všech. Není divu, neznám snad žádnou ženu, která by se na tuto část netěšila. Takže se nebojte a pořiďte si na svůj velký den něco, co vám opravdu udělá radost. Že by to bylo tohle? Nebo tohle?

Něco starého

Pro tento zvyk se hodí nějaký kousek vašeho šatníku, či drobnost, kterou máte opravdu ráda. Mějte ji při sobě i ve váš velký den. Popřípadě se dá většina těchto zvyklostí spojit v jednu či více. Co třeba šperky Gioia by Pavlína Němcová

Něco darovaného


…a nakonec něco darovaného, darované mohou být šperky, ozdoby do vlasů nebo třeba spodní prádlo. Tento zvyk je často opomíjený a nahrazuje se tradicí se šestipencí v botě. Nevěsta by si do levého střevíčku měla schovat stříbrnou minci. Možná se vám uličkou nepůjde úplně pohodlně, za to vám tento krok zaručí v manželství bohatství a blahobyt.

TEXT: SABINA BOHÁČOVÁ
FOTO: 1

sdílet tweet pin