Nebojte se být lehkomyslná

Žijí mezi námi. Lehkomyslníci. Znáte nějakého? Máte mu to za zlé? Nebo mu spíš tak trochu závidíte? Co tak ho místo kritiky a odsuzování zkusit napodobit?!

Pokud opravdu moc potřebujete mít těžkou hlavu, nečtěte dál. A pro vás ostatní možná něco mám!

Nejdříve se pojďme na lehkomyslnost podívat trochu blíže.                                                        Ono je to původně výstižné pojmenování. Lehkomyslnost. Lehkost mysli. Z té pak plyne lehkost  žití!

Není žádný skutečný důvod, pro který bychom se lehkomyslnosti měli obávat. Zato existuje řada důvodů, proč bychom o ni měli naopak usilovat.  Už jen samotné slovo lehkost přináší příjemné pocity. Přivřete oči a myslete na lehkost. Možná Vás napadnou motýlí křídla, chmýří z pampelišek, co se vznáší vzduchem, možná dlouhé šaty z hedvábí - dalo by se dlouho pokračovat.

Proč má tedy lehkomyslnost tak špatnou pověst?                                                                  Myslím, že tady jde o klasické zmatení pojmů. Slova lehkomyslnost a nezodpovědnost jsou často používána, jako synonymum. A to je celé špatně.  Lehkomyslný člověk se zodpovědnosti nezříká. Nese ji však s nadhledem. Plní své povinnosti, ale necítí se jimi tolik zatížený. Netáhnou ho ke dnu. Proto nemá potřebu svou odpovědnost popírat, nebo před ní utíkat. To zní dobře, co myslíte?

Zní! Ale jak k takové lehkomyslnosti přijít? Způsobů je více. A určitě žádný nevede k okamžitému výsledku hned napoprvé. Tady jsou některé z nich:

  • Někomu pomůže si říci onu okřídlenou větu „Když nejde o život…“
  • Další možností je rozhlédnout se prostě kolem sebe. Protože starosti nám pohled na svět neskutečně zúží. Víte, proč se úzkosti říká úzkost?  Kolem nás je řada pozitivních a příjemných podnětů. Tak proč se soustředit na ty negativní, tíživé?
  • Pro toho, kdo je více emocionálně založený, se hodí naladění pomocí asociací. Když se řekne „lehkost“, co se vám vybaví? Soustřeďte se na asociace, které vám vytanou na mysl. Klidně se chvíli zasněte! Tím mysl získá lehkost, jako svou kvalitu.

Jak poznáte, že se to povedlo?                                                                                                       Uleví se vám. Pocítíte osvobození, prozření, příval energie!          Můžeme to přirovnat k situaci, kdy sedíte v zatuchlé temné místnosti nad prací, a pak si prostě otevřete okno a rozsvítíte. Všechno jde najednou snáze a lépe. Bez trápení.

Ke každé práci na sobě je zapotřebí trocha snahy a trpělivosti. Jak jinak! Je to ale ta nejdůležitější práce, kterou člověk má.

Já vám v ní přeji mnoho zdaru!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - lososové 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - lososové 180x200

521 Kč
Detail produktu
Jahu Mikroplyšové prostěradlo - hnědé 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - hnědé 180x200

644 Kč
Detail produktu
Jahu Mikroplyšové prostěradlo - žluté 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - žluté 180x200

521 Kč
Detail produktu
Jahu Mikroplyšové prostěradlo - zelené 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - zelené 180x200

521 Kč
Detail produktu
Jahu Mikroplyšové prostěradlo - medové Zlaté 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - medové Zlaté 180x200

644 Kč
Detail produktu
Jahu Mikroplyšové prostěradlo - červené 180x200 JAHU

Jahu Mikroplyšové prostěradlo - červené 180x200

521 Kč
Detail produktu