Největší módní trendy letošního jara

3. 5. 2018 | REDAKCE | MÓDA sdílet tweet pin

O tom, co na sebe letošní jaro pravděpodobně oblékneme, se rozhodovalo v módních metropolích již před několika měsíci. Ze záplavy jednotlivých modelů, které se objevily na přehlídkových molech po celém světě, vykrystalizovaly nové trendy sršící energií a překypující optimismem.

Jak jistě víte, s trendy je to náročné. Jak rychle k nám přijdou, tak se zase rychle otočí na podpatku a odejdou. Do neznáma. Těžko říct, na jak dlouhou dobu a zda se někdy vrátí zpátky. I přesto, že by trendy kousky rozhodně neměly tvořit základ našeho šatníku, mohou být dobrými společníky. Pro pobavení, odvázání, dodání jiskry či vykročení ze stereotypu.

Jedním z několika hlavních trendů je například devadesátková vibrace v podobě anoraku, tedy větrovky. Ta se objevila na molech hned několika velkých značek, v mnoha odlišných barevných provedeních, délkách, doplněná o mohutné kapsy či nápadné zapínání a stahovací kapuci.

Neutrální barvy si v letošním roce berou evidentně prozatimní dovolenou a přednost dostávají syté či pastelové barvy, vybírat budete moci z růžové, zelené či oranžové. Následuje stálice v podobě nesmrtelné džínoviny, vídat budeme nejen kalhoty, ale také oblíbené bundy, o kterých jsem vám už dávali vědět.

Populární průhledné materiály z vás vykouzlí romantickou vílu, nebojte se vsadit na sofistikovaný střih. Skvěle budou tyto kousky vypadat v kombinaci s dalším jarním trendem, a to s kombinací různých druhů potisků. Odvažte se a zkombinujte květy s puntíky, aztécký vzor doplňte složitějšími obrazci. Nezapomínejme, že limity máme pouze každá ve své hlavě.

V materiálech se dostává do popředí pohodlný satén, dominuje především na večerních šatech. Nepřehlédnutelným se také stává pompéznější styl – slavnostní a okouzlující zároveň. Plesat bude srdce všech, kteří se zhlédli v japonském stylu odívání. Právě jejich typické límečky či kimona začnete už brzy potkávat v mnoha jarních kolekcích.

sdílet tweet pin