Nový koncept Q od Infinity ukazuje krásu futurismu!

10. 2. 2018 | Tomáš Bederka | AUTA sdílet tweet pin

Automobilka Infinity představila novou generaci technologie budoucnosti s konceptem INFINITY Q. Tento koncept je nádherným průsečíkem komfortu a luxusu, tedy vozů budoucnosti.

INFINITY Q by podle automobilky měl obsahovat nový motor s proměnlivou kompresí a VC-Turbo technologií, což je náznak toho, kam se chce Infinity ubírat. Tento sedan byl designován ve stylu kupé a díky své delší siluetě působí velice sportovně a elegantně.

 

Photo by Infinity

 

S tímto konceptem přichází i systém autonomního řízení nazvaný ProPILOT, který dává řidičům větší svobodu při jízdě a přebírá tak kontrolu nad vozem pro větší komfort.

Výkonný ředitel Infinity, Karim Habib se vyjádřil k tomu konceptu jako k evoluci klasického designu sedanu. Koncept Q přináší další krok k vylepšení stávajících designů Infinity a to ve smyslu nových tvarů, což je vždy velice kontroverzní téma. Nový koncept Q přináší kratší příď, ale za to velmi prodlouženou kabinu, která přináší více místa a komfortu pro posádku.

 

Photo by Infinity

 

Infinity do budoucna plánuje kompletní elektrifikaci všech modelů, ale zatím stále využívá technologii spalovacích motorů. Novou technologií VC-Turbo Infinity nicméně vylepšuje stávající spalovací motory, které si zákazníci stále žádají více, než čistě elektrické modely. Nový model VC-Turbo splňuje velice striktní emisní limity a zároveň přináší vysoký výkon a účinnost, což jsou velice důležité vlastnosti pro hybridní pohony.

Kdy spatří model Q světlo světa, to je ve hvězdách, každopádně bychom byli velice rádi, kdyby podobné automobily s takto krásným designem jezdily po našich silnicích častěji.

 

 

sdílet tweet pin