Ochutnali jsme za vás! Úžasné makronky Mon Macaron!

30. 11. 2017 | Tomáš Bederka | GASTRO sdílet tweet pin

Pokud milujete sladké jako my, tak jste se již určitě setkali s legendárními makronky. Makronky jako takové pocházejí z Francie, ale pokud vám připomínají slovo „makarón“, není to tak uplná náhoda. Název je totiž odvozen z italského slova macarone, což je italský název pro sněhovou pusinku, které se makronka podobá.

Po Praze lze zakoupit makronky na velké spoustě míst, to ale neznamená, že si na nich všude pochutnáte. My jsme měli možnost ochutnat jedny speciální, ručně a s láskou vyráběné a to makronky z Mon Macaron, které najdete v nové části OC Chodov na Praze 4. V čem jsou tyto makronky vlastně tak speciální? Jednoduše – v jejich chuti.

Opravdová dobrota

Při focení vánočního a silvestrovského editoriálu jsme měli jako „kulisu“ i tyto makronky. Díky jejich krásnému vzhledu dotvářely už tak nádhernou atmosféru Vánoc. Samozřejmě, na sladké nelze jen koukat, to by bylo sebetríznění a nikdo nechce sám sebe přeci dobrovolně jen tak trestat. Chvíli jsme se přemlouvali, odhodlávali, přepočítávali kalorie a… jak to bylo doopravdy? Nikdo se nepřemlouval, neodhodlával a už vůbec nepočítal nějaké kalorie. Jednoduše jsme všichni postupně ochutnali a užívali si tu skvělou a čerstvou chuť těchto francouzských cukrovinek. A opravdu, všichni do jednoho jsme byli překvapení a nadšení, jak může být takový makronek vlastně chutný. Jen bych rád upozornil, že tento článek není žádná PR reklama, je to pouze stav blaženosti, který musel touto formou ven.

Blanka Hanková, majitelka Mon Macaron má v nabídce opravdu velké množství těchto dobrot. Sami se můžete mrknout buď k nim do obchodu v OC Chodov a nebo zabruslit na jejich stránky http://www.monmacaron.cz. Jak sama na webových stránkách píše, její makronky jsou vyrobeny ze 100% z mandlové moučky a jsou tím pádem zcela bezlepkové! Většina krémů je také bezlepkových, takže celiakové se můžou radovat, našli jsme pro vás sladké bezlepkové nebe. Při výrobě se nepoužívají ani žádné konzervační látky a zvýrazňovače chuti, které by obalamutili váš mlsný jazýček.

Pokud byste chtěli někomu udělat radost, můžete si zakoupit už tak krásné makronky v ještě krásnějším dárkovém balení. Je neuvěřitelné, jak mohou být makronky krásným a chutným dárkem. Věřím, že každý z vás si zde najde svou oblíbenou příchuť a pozná jedinečnost těchto francouzských makronků.

 

 

sdílet tweet pin