POHODOVÁ SVATBA PLNÁ LÁSKY

11. 8. 2017 | Redakce | LIFESTYLE sdílet tweet pin

Olga & Jakub

Jsme spolu tři roky a pět měsíců. Zasnoubili jsme se půl roku po našem seznámení a pak se po roce a půl vzali, a to jenom proto, že léto po zasnoubení jsme oba dokončovali magisterské studium. Svatbu jsme pak plánovali průběžně půl roku a intenzivně až tak dva měsíce před svatebním dnem.

Na začátku jsme oba měli jasnou představu – sbalíme obě rodiny, pronajmeme si vilu ve Velké Británii nad mořem, zůstaneme tam pár dní a mezi tím se vezmeme. Dá se říct, že s tímhle nápadem všichni souhlasili, ale bohužel se svatbou v zahraničí to není jednoduché, a tak nám zákony a tamější pravidla zhatily naše plány.

Začali jsme tedy řešit koncept naší svatby v Čechách, od začátku nám bylo jasné, že nechceme míchat rodinu a kamarády, takže jsme se rozhodli pro ryze rodinnou svatbu v Českých Budějovicích, odkud Jakub pochází. Celkem jsme tedy měli dvacet čtyři lidí s fotografkou. Zpětně to hodnotíme tak, že to bylo nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Nic bychom nezměnili a když, tak opravdu maličkosti, vzhledem k tomu, že jsme si celou svatbu plánovali sami, vytvářeli si sami dekorace, sestavili si playlist hudby, napsali si pozvánky, bylo by zvláštní, aby mezi tak malou a úzkou skupinou lidí byl někdo cizí, kdo by všechny organizoval.

Bylo pro nás důležité i to, že svatba nebyla otázkou jednoho dne, ale trvala celý víkend. Pronajali jsme ubytování a měli možnost jak trávit čas společně, tak i každý po svém. Naše svatba se hodně odvíjela od toho, jaké životy žijeme, rodina je pro nás opravdu hodně důležitá, a tak bylo podstatné, abychom si všichni užili společně strávené chvíle a zároveň si odpočinuli od každodenního shonu a starostí.

Naše fotky jasně ukazují atmosféru naší svatby. Nechtěli jsme se tupě někam postavit a nechat se fotit, a tak i s fotografkou jsme se domluvili, že chceme pouze momentky, takový fotodokument z našeho svatebního dne. Když se zpětně podíváme na fotky, vybavují se nám všechny ty emoce a vzpomínky tak, jako by to bylo včera a víme, že všechny fotky jsou autentické a reálné a o tom to je!

Co pro nás bylo také hodně klíčové, že jsme hned v pondělí odlétali na svatební cestu. To užití si sami sebe a strávení prvních společných chvil jako manželé je podle nás hodně důležité a všem bychom to doporučovali!

OLGA

“O své svatbě jsem nikdy moc nesnila, ale když přišla, věděla jsem, že chci nějakou menší svatbu v přírodě. Hlavně jsem chtěla, aby to bylo o lásce nás dvou spíš než nějaká obří party. Zkrátka abychom se my dva věnovali sobě a to spojení aby s námi sdíleli naši nejbližší.”

JAKUB

“Chtěli jsme to pro kamarády udělat víc neformální, jen jako oslavu naší svatby bez nutnosti všech oficialit. S rodinou jsme to měli krásné, plné emoci a lásky a za nic bychom to nevyměnili.”

Počet lidí: 24
Místo: obřad Český Krumlov, Villa Resort  České Budějovice
Svatební šaty: Sandra Mark
Fotograf: Lobian Photography

TEXT: NIKOL PAVLÍČKOVÁ
FOTO: SOUKROMÝ ARHIV

sdílet tweet pin