POSVÍTILI JSME SI NA NOVINKY OD MENU

9. 10. 2017 | Redakce | BYDLENÍ sdílet tweet pin

Dánský výrobce Menu přichází letos na podzim s elegantními novinkami. Největší podíl tvoří svítidla. Tentokrát se designéři inspirovali různými životními styly typickými pro současnou společnost a netradičně také dobou kamennou.  Kromě nových produktů rozšířila firma Menu také oblíbené série mlýnků Bottle, svítidel Tribeca nebo váz Troll.

Příběh skrytý za zrcadlem Darkly

Touha pozorovat svůj vlastní odraz vede podle některých historiků až do pozdní doby kamenné. Domnívají se, že tisíce let před naším letopočtem používali naši předkové pro sledování sebe sama keramické misky naplněné vodou. S touto myšlenkou si pohrával designér Nick Ross při návrhu sofistikovaného zrcadla Darkly. Ani název nezvolil designér náhodně. Odkazuje na jednu z nejcitovanějších pasáží z Nového zákona – známé jako Hymnus o lásce, kde se mimo píše „to see trough a glass darkly“.

Zrcadla Darkly, cena od 7 290 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Zrcadlo Darkly medium, brushed aluminium, cena 10 780 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Domovu dodají na útulnosti lampa Carrie a Stone

Funkční, mimalistická, poetická, nadčasová a se zvláštním důrazem na detail – jsou charakteristiky lampy Stone. Záměrem designérů bylo vytvořit svítidlo, které bude vyzařovat podobně teplé a měkké světlo jako svíčky. To se jim povedlo a díky tomu dokáže lampa Stone zkrášlit jakýkoliv kout domova.

Životní styl se zvláštním názvem hygge, pocházejícím z Dánska, se stal inspirací pro vytvoření lampy Carrie. Žít hygge znamená umět si vychutnat cenné okamžiky, být v pohodě a nespěchat. S tím je spojené i vytváření útulné atmosféry – ať už pro to, abyste si zalezli pod peřinu s horkým čajem a dobrou knihou nebo pro setkání s přáteli u láhve vína. Lehká, přenosná LED lampa Carrie pomůže dotvořit útulný domov v hygge stylu.

Lampa LED Carrie, cena 3 780 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Lampa Stone, sand, cena 6 490 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Nomádi ocení sérii lamp TR Bulb

Série lamp TR Bulb od designéra Tima Rundla reaguje na současný trend častého stěhování za prací nebo za získáváním nových životních zkušeností. Designér se rozhodl usnadnit život všem nomádům, kteří opětovně mění své domovy. Svítidla jsou navržena tak, aby je mohli majitelé jednoduše a bez technických znalostí nebo odborné pomoci přemístit ze starého do nového bytu.

Závěsná lampa TR Bulb, Suspension Frame, cena 18 880 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Série Troll Vase, Bottle Grinder a Tribeca se rozrůstají

Sérii elegantních oblých váz Troll rozšířily nové kousky v jantarovém odstínu. Design váz vytvořilo pro firmu Menu studio Anderssen & Voll. Návrháři přitom využili znalostí z experimentů, při kterých sledovali vlastnosti skla. Díky nim vznikla váza, kde se intenzita barvy mění v závislosti na tloušťce skla.

Do oblíbené kolekce Bottle přibyla trojice praktických a tvarově minimalistických mlýnků na sůl a pepř. Pastelové odstíny tentokrát doplňuje víčko z ořechového dřeva. Díky chytrému řešení umístění mlýnku v horní části se sůl ani pepř netrousí neřízeně ven a netvoří nežádoucí nepořádek na stole.

Industriální série s nádechem retra se rozrostla o závěsnou a nástěnnou lampu Hudson a svítidlo Hubert Pendant. Obě jsou k dostání v černé barvě a variantě s bronzovými detaily a stejně jako ostatní svítidla ze série odkazují na atmosféru New Yorku 30. let.

Váza Troll Amber, S, cena 1 390 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Mlýnky Bottle, walnut lid, cena 1 930 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Lampa Hubert Pendant, cena 8 090 Kč, k dostání na DesignVille.cz

Stropní/nástěnná lampa Hudson, cena 9 350 Kč, k dostání na DesignVille.cz

sdílet tweet pin