Praha bude pít víno – už tento pátek

15. 5. 2018 | REDAKCE | LIFESTYLE sdílet tweet pin

Srdce milovníků vína jistě zaplesá – protože už tento pátek ve 13 hodin vypukne pátý ročník festivalu autentických vín Praha pije víno 2018. V půvabných prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí můžete o víkendu ochutnat více než 600 vzorků kvalitních vín.

Pořadatelé Bogdan Trojak a Antonín Suchánek pozvali desítky vinařů z území bývalé habsburské monarchie, ale také například z Francie, Itálie nebo dokonce Spojených států. Akce, která potrvá až do sobotního večera, nabídne pouze přírodně vyráběné produkty. A jak bude degustace probíhat? Již při vstupu na festival získáte sklenici a budete moci neomezeně ochutnávat autentická vína.

Vinařská událost navazuje na tradici setkávání vinařů z bývalé rakouskouherské monarchie. Vína, která zde budou prezentována rodinnými vinařstvími, neobsahují žádné přidané enzymy, nejsou dobarvovány a nedoslazují se. Všechna navíc pochází z prostředí vinic, kde nedochází k postřikům. Právě jeden ze zakladatelů, Bogdan Trojak, před deseti lety založil sdružení Autentisté. Členové si zakládají na výrobě rukodělných vín. Jejich volba je šetrná k přírodě i ke krásné vinařské krajině.

A jaká vína budou stát za ochutnání? Účast potvrdilo přibližně 70 vinařů nejen z různých koutů Evropy. Těšit se můžete na Charlese Dufoura z Francie, který je proslulý světoznámým šampaňským, nebo na Američana českého původu Jeffa Vejra, který proslul výrobou vín v Oregonu. Za zmínku pak stojí také domácí vína. Svá vína vám představí třeba Jaroslav Osička nebo Milan Nestarec.

Chybět nebude ani doprovodný program – tématem je tentokrát 100. výročí založení první republiky. Odborný výklad tak připomene rozpad Rakousko-Uherska nebo vývoj vinného trhu u nás. K tomu všemu se budete moci posilnit lákavým občerstvením. Své speciality předvede mimo jiné La Collezione, Tamarind Tree nebo Pelmeňárna. A že chcete vyrazit i s těmi nejmenšími? Nevadí. Pořadatelé mysleli i na rodiče. Pro děti je připraven dětský koutek s hlídáním a bohatým programem. A tak si tuhle výjimečnou vinařskou událost můžete užít naplno – a třeba společně. Na zdraví!

Vstupenky jsou k dostání na goout.net. Cena vstupenky na oba festivalové dny je 1100 Kč, jednodenní vstup můžete zakoupit za 690 Kč. V ceně je zahrnuta sklenička a neomezená degustace vín.

sdílet tweet pin