Překrásné zahrady, skvostný zámek, zrcadlové bludiště nebo dům voskových figurín.

Český Krumlov je kouzelné městečko v Jihočeském kraji, necelou půl hodinu od Českých Budějovic. Město se rozkládá pod hřebenem Blanského lesa a protéká zde řeka Vltava. Jedná se o poměrně menší město, už jen pro jeho 13 tisíc obyvatel.

Ne náhodou je Český Krumlov jedno z nejkrásnějších měst v Jihočeském kraji.  A právě proto, když sem zavítáte, nenechte se zmýlit, opravdu se jedná o Čechy i přesto, že na každém kroku najdete jednoho Asiata za druhým. Právě toto městečko je oblíbeným terčem turistů z celého světa a zejména pak turistů z Asijských zemí.

Co navštívit v Českém Krumlově?

V první řadě je kouzelným zážitkem procházka v místních křivolakých středověkých uličkách, nebojte se i ztratit a během hledání  cesty se kochat malebnými štíty měšťanských domů, políbit se s drahou polovičkou v romantických zákoutích nebo si vychutnat tradiční trdelník z jedné z městských kaváren, pro může Krumlov samozřejmě nabízí nespočet krčem, kde můžou vyzkoušet výtečné Krumlovské pivo. 

V určitých datech se vám může také poštěstit, že zavítáte přímo do vírů známých festivalů, koncertů či výstav. Nejznámějším festivalem jsou pak Slavnosti pětilisté růže. 

Turistické atrakce

Krumlov nabízí nespočet zábavných míst, kde si přijdou na své všechny věkové kategorie a zaručeně stojí za to navštívit všechny turistické atrakce. Vstupné není příliš vysoké a levnější to mají studenti, skupiny či rodiny. 

Zrcadlový labyrint

Je nepříliš velká, ale zato velice zábavná místnost se dvěma party, dvěma labyrinty a „funroom“, kde si přijdou na své především ti nejmenší. I přes nepříliš velké rozměry zrcadlových labyrintů, trvá někomu pěknou chvíli, než se dokáže dostat ven. V zábavné místnosti na závěr prohlídky se nachází zhruba 6 zrcadel a v každém se vidíte v jiné formě, každá má své zvláštní efekty, u kterých se od srdce zasmějete při pohledu na svou kreaturu. 

Muzeum voskových figurín

Na skvělý zážitek si přijdete i v místním muzeu voskových figurín, které vám nabízí malebnou, místy i strašidelnou procházku místní, ale i mezinárodní historie. Prohlídka začíná při poznání českých rybářů, kovářů, tkalců ale i třeba známé židovské mystické postavy, Golema. Prohlídka nabízí k prozkoumání nejdůležitější české, ale i zahraniční panovníky, bojovníky, vědce, hudebníky a zasahuje až do současného světa, kde vás přivítá Karel Gott či Daniel Hůlka.

Muzeum Tortury

Na rozdíl od muzea voskových figurín, zde nenajde nikoho známého. V muzeum Tortury se vám představí nejznámější stroje a vychytávky, které v minulosti způsobovaly nepopsatelnou bolest jak vězňům, tak nevinným lidem. Jak už známe z minulosti, všechny tresty nebyly spravedlivé a tak i nebohý nevinný člověk mohl zažít na jednom z přítomných přístrojů neskutečnou bolest, kde pouze při pomyšlení na ní, se vám naježí husí kůže.

 Zámecké Krumlovské zahrady

Nedílnou součástí zámeckého komplexu tvoří barokní zámecké zahrady. Krumlovské zahrady jsou jednou z povinných zastávek. Je to vhodným místem na romantickou procházku se svou polovičkou, zde si pořídíte překrásné fotografie jako věčnou vzpomínku.

Zámek Český Krumlov 

Statní zámek patří díky svému kulturnímu a architektonickému bohatství mezi jednu z nejvýznamnějších památek středoevropské oblasti. Jedná se o barokní stavbu, která ne náhodou patří do Světového dědictví UNESCO

Divadlo Otáčivé hlediště 

Zakoupení lístku do ojedinělého z reprezentantů přírodního divadla s ohromujícím využití scénického prostoru, i přes občas vysokou cenu, je jeden ze zážitků, který se vám zapíše rázně do paměti. V létě zde účinkují herci přímo z Jihočeského divadla a technika tohoto divadla vás vtáhne poutavě do děje. Jelikož se jedná o otáčivé hlediště, každá ze scén se odehrává v jiné části zahrad, do které vás hlediště samo umístí. Je to opravdu ojedinělý zážitek. Divadelních představení jsou celé škály, jak už pohádkové představení pro děti, tak pro adolescenty, ale i muzikály pro největší.

Krumlovské výhledy

Krumlov nabízí řadu krásných výhledů, kde si turisté pořizují nejlepší fotografie na památku. Ty nejlepší z nich, se nachází při výšlapu na místní zámek a můžete si zde vystát i téměř půlhodinovou frontu, při hustotě turistů. Za škodu toto čekání ale opravdu stojí!

A tak nehledej zbytečné výmluvy a vydej se prozkoumat jedno z nejkrásnějších měst v Jihočeském kraji i ty!

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Compass Organizér do auta mezi sedačky 25x17cm 1ks

Compass Organizér do auta mezi sedačky 25x17cm 1ks, 06214

641 Kč
Detail produktu
Compass Impregnace na stany a batohy - 200 ml Compass

Compass Impregnace na stany a batohy - 200 ml

347 Kč
Detail produktu
Curver Tác šedý 30

Curver Tác šedý 30,8x43 cm 00738-099

262 Kč
Detail produktu
CURVER úložný box - vel. L

CURVER úložný box - vel. L, s puntíky

309 Kč
Detail produktu
Marimex Podložka pod bazén 4

Marimex Podložka pod bazén 4,57 m

890 Kč
Detail produktu
CURVER úložný box - vel. S

CURVER úložný box - vel. S, s puntíky

243 Kč
Detail produktu