ROJI představuje novou kolekci pro rok 2018

10. 5. 2018 | REDAKCE | MÓDA sdílet tweet pin

Ve stylu ROJI se najde každá z nás. Jedná se o spojení klasické módy šité starým krejčovským řemeslem našich prababiček, do něhož jsou vloženy moderní prvky dnešní doby.  

Stejně jako sezónní kolekce i oblíbené kousky patřící do základního šatníku mají dva stěžejní prvky, přičemž první z nich je možnost vrstvení a vytváření tak vždy originálních kombinací a druhým jsou právě pánské střihy, které jsou pro značku jedním z jejich typických znaků.

“Tvořím basic oděvy, které všechny z nás potřebují, abychom svůj šatník postavily na pevných základech. Jednotlivé kusy oblečení jsou určené pro každodenní nošení a jsou snadno kombinovatelné se zbytkem šatníku. Zároveň se ale snažím, aby každý kousek  měl i designérský přesah,” říká o své práci autorka značky, Jitka Ročňová.

Jednotlivé kousky jsou spojením svobody a kreativity, které do svých modelů designérka přenáší. Spokojené klientky, kterým oblečení dodá sebevědomí jsou pro ni tím nejdůležitějším. ROJI klade velký důraz na použitý materiál, kvalita je pro značku prioritou, a tak jsou látky vždy z přírodních materiálů, dováženy z Itálie od předních návrhářů. V létě návrhářka upřednostňuje práci se lnem a hedvábím, které jakožto přírodní proteinové vlákno má dobré regulační vlastnosti, díky nimž vás v létě ochladí a v zimě zahřeje. Dalším jeho benefitem jsou skvělé absorpční vlastnosti, které umožňují pokožce dýchat bez pocitu vlhka, díky přírodní struktuře je hedvábí hypoalergenní a odolné proti zápachům. V zimě designérka naopak volí kašmír, který je extrémně hřejivý, na omak velmi jemný a téměř se nemačká.

O kolekci

V nové kolekci se designérka inspirovala také v době minulé a to konkrétně v období 30. let 20. století, ve kterém se vůbec poprvé začaly objevovat pánské prvky v dámském oblečení. Marlen Dietrich, jenž byla módní ikonou této dekády, byla návrhářce též velkou inspirací, protože právě ona byla tou, která způsobila revoluci v dámském šatníku. Když si na sebe jako první dáma oblékla mužský oblek, který se okamžitě stal velmi populárním a žádaným kouskem žen, které doposud oblékaly pouze šaty pro jakoukoliv denní činnost. Kalhoty se širokými nohavicemi a jemným řasením v pase, sladěné s dobovým kabátkem, zůstávají symbolem ženskosti a elegance dodnes, a tak není divu, že se právě tento komplet stal odrazovým můstkem pro vznik celé kolekce.  

Kolekci tvoří univerzální šaty, basic trička z kvalitních přírodních materiálů, pohodlné vesty, saka a kalhoty s pánskými prvky, košilové šaty, kabáty vypracované do nejmenších detailů, zavinovací hedvábné šaty padnoucí každému typu postavy, pouzdrové sukně z broušeného hedvábí a další nadčasové kousky. Pro každou svoji klientku se snaží volit individuální přístup a podle potřeby oblečení upravovat.

Veškerou tvorbu designérky je možné zakoupit ve Spálená Concept Store na adrese Spálená 43, Praha 1, který je pravidelně otevřen v úterý a ve čtvrtek od 13:00 do 18:00 hodin nebo po dohodě kdykoliv.

O značce

Pod značkou ROJI vzniká dámské oblečení zpracované poctivou krejčovinou s důrazem na detaily, které jsou často ručně zpracované. Jednoduchost – Rafinovanost – Ženskost –  i tak by se dala ve stručnosti popsat značka, jenž spojuje ve svých oděvech staré krejčovské řemeslo a designové prvky dnešní doby.

 

Jitka Ročňová je česká módní návrhářka tvořící pod značkou ROJI, která je nejen odrazem jí samotné, ale i žen, které ji nosí. Designérka sama vyznává heslo, že nikdo není tak bohatý, aby mohl nakupovat levné oblečení. Právě proto se rozhodla svojí značku postavit na třech pilířích – kvalita, originalita, ženskost – které si myslí, že by měli být stěžejní pro každý dámský šatník.

 

sdílet tweet pin