Textilie v interiérech? Pořád velký hit!

25. 2. 2018 | Tomáš Bederka | BYDLENÍ sdílet tweet pin

Chcete, aby váš byt nebo dům byl skutečným domovem? Pokud ano, je vhodné zapracovat na tom, jak bude vypadat. Vhodné je zamyslet se nad tím, co celý interiér vylepší. Kromě toho, že dominují přírodní materiály jako dřevo, díky kterému lze pořídit i skříně za skvělé ceny, je dobré myslet i na různé textilie. Jaké jsou hitem? To se podíváme společně. Začít určitě můžeme u podlahové krytiny. Pokud uvažujete o klasickém koberci, nelze s ním udělat chybu. Hodí se i do moderních interiérů a dokáže nadchnout řadou pozitiv. O jaká se jedná,

  • Jde o takzvaný teplý materiál
  • Pokládku zvládne každý
  • Snadno se udržuje

Nezapomeňte také na svá okna

Co ve většině současných interiérů jasně dominuje? Jedná se o žaluzie, které jsou dnes už zcela běžnou samozřejmostí. To ale neznamená, že by vaše okna měla zůstat prázdná. To rozhodně ne. Zapomínat byste neměli na další typ textilie, kterou jsou jednobarevné závěsy. Dnes také jedna z vyhledávaných cest, která dokáže kombinovat praktické a také estetické vlastnosti. Stačí zvolit zajímavou barvu, která váš interiér skvěle doplní. A jaká je ona praktičnost? Zamezíte oslňování sluncem, povede se vám vytvořit tma, stejně jako lze zajistit i dostatečné množství soukromí, pokud k vám do oken vidí sousedé z okolí.

Vylepšete i svůj stůl

Je jedno, zdá máme na mysli ten v kuchyni, nebo máme na mysli konferenční stolek v obýváku. V obou případech může také přijít vhod zajímavá textilie. A jaká konkrétní? Možná se tomu budete divit, ale existují i běhouny na stůl. Ty vycházejí v rámci svého označení z klasických koberců. V praxi se ale jedná o zajímavý proužek látky, který se umístí nejčastěji na samotný střed daného stolu. Jedná se o levný a jednoduchý doplněk, který však nadchne tím, jak skvěle vypadá. Lákadlem je i tom, že výběr barev je široký a tak lze zvolit takovou, která plně odpovídá vašemu vkusu.

sdílet tweet pin