TRADIČNÍ SVATBA, SE VŠEMI LIDMI, KTERÉ MÁTE RÁDI

9. 8. 2017 | Redakce | LIFESTYLE sdílet tweet pin

Hana & Radek

Kdybych měla shrnout naši svatbu do jedné věty, pak by zněla asi nějak takto – byl to úžasný den plný emocí a zároveň velký taneční a pěvecký mejdan, zkrátka se slavilo až do rána.

Říká se, že náhody neexistují, jestli je to pravda, pak zasáhl při výběru místa naší svatby osud, vybrali jsme si ho (ne)náhodou, když jsme projížděli okolo. Od toho jsme se odrazili a začalo plánování a výběr dalších věcí, jako je rezervace kapely, fotografa, kameramana, výzdoby, nábytku, dortu, až jsme v zimě, půl roku po zásnubách měli celkovou představu.

Chtěli jsme především pohodový den, při takovém počtu lidí jsme nechtěli nikam přejíždět nebo zařizovat odvozy, takže jsme zvolili variantu jednoho místa pro obřad, hostinu i ubytování a upřímně, myslím, že v tom spočíval základ úspěchu naší svatby a díky tomu jsme si vše užili víc než na sto procent.

Vzhledem k tomu, že mě velmi baví organizování, jsem kreativní a tvůrčí člověk a především mám kolem sebe velký potenciál v lidech, rozhodla jsem se, i přes to, že naše svatba čítala přes sto hostů, si ji zorganizovat sama za pomoci rodiny a přátel, a tak babička napekla svatební koláčky, tatínek vyráběl dekorace, maminka zařídila sladkosti, rodinný přítel se postaral o výzdobu… Ráda se obklopuji lidmi, které znám a vím, že se na ně mohu spolehnout, netvrdím, že přípravy nebyly náročné, ale má to svoji přidanou hodnotu v tom, že to bylo naše a moje rodina byla ráda, že se může příprav účastnit, tak už to u nás na Moravě chodí.

Nejnáročnější byl předsvatební den, kdy se vše dokončovalo a pak samotný svatební den. Bohužel jediné, co si nikdy nezajistíme, je počasí a dělat svatbu v Čechách venku je vždy sázka do loterie, zprvu jsme měli pocit, že nám bude pršet štěstí, a tak jsme zajišťovali stany na obřad, bez kterých bych svatbu nikdy neriskovala, ale nakonec nebyly potřeba, počasí nám vyšlo vstříc. Děkujeme!

Možná by se mohlo zdát, že velká svatba, bavme se o sto a více lidech, s sebou nese strach z toho, že nebudete mít prostor pro to, se věnovat všem, ale opak je pravdou. Určitě si se všemi neposedíte a nepopovídáte, ale zase jste obklopeni všemi, které máte rádi a oni mají rádi vás a o tom to je! Na naší svatbě se kromě obřadu vlastně ani nesedělo, bezprostředně jsme se s každým bavili, na parketu, na baru, při focení a dokonce si našli čas i sami na sebe. Jako novomanželé jsme měli spousty společných “povinností”. Celý den byl o nás. My jsme si ho užili a věříme, že zároveň s námi si ho užili všichni zúčastnění.

Na našem svatebním dni bychom nic nezměnili, možná snad jenom, kdybychom ho mohli ještě o pár chvil prodloužit…

Počet lidí: 150
Místo: Lázně Leopoldov, Morava
Fotograf: Radovan Chvíla
Šaty: Svatební centrum Adina

TEXT: NIKOL PAVLÍČKOVÁ
FOTO: SOUKROMÝ ARCHIV

sdílet tweet pin