Ušetřete náklady na tisk. Jak na to?

23. 2. 2018 | Tomáš Bederka | TECHNIKA sdílet tweet pin

Je jedno, jestli tisknete ve firmě, nebo tisknete u vás doma. Pokud je vaším cílem ušetřit náklady s tiskem spojené, bude se vám hodit náš článek. Uvidíte, že to není zase až tak složité. To první, co rozhoduje, je obchod, ve kterém nakoupíte. Mějte na paměti, že různých obchodů se spotřebním zbožím je celá řada. Mohou to být:

  • Kamenné ochody
  • Eshopy s výpočetní technikou
  • Specializované obchody se spotřebním zbožím

Pokud se nebude jednat o obchod zcela neznámý, je jedno, který využijete. Hleďte však na to, aby se v něm daly pořídit levné tonery, nebo inkoustové náplně. Právě nižší pořizovací cena je krokem k tomu, jak se dá ušetřit na následném tisku.

Nemusí to být vždy originál

Jistě se setkáte s výběrem, který bude založený na tom, že si budete moci vybrat náplně buď originální, nebo neoriginální. Co doporučíme zvolit, pokud hledíte na co nejvýhodnější tisk? Zapomeňte na cartridge značky Samsung vyrobené přímo touto firmou, a raději zvolte alternativu vyrobenou někým jiným. Tiskárna je bez problémů přijme a kvalita tisku, pokud mluvíme o tom běžném, bude srovnatelná. Přitom jejich cena je i o několik desítek procent nižší, právě při porovnání s originálem. A tato úspora se projeví na tom, kolik vás bude stát jedna vytištěná stránka.

Zajímejte se také o kapacitu

Na co při snaze ušetřit náklady na tisk také nezapomínat? Je to rozhodně kapacita náplně. Dnes jsou v nabídce tonery HP, ale i tonery jiných výrobců v různých kapacitách. Pokud vybíráte tu správnou, doporučujeme jít jasnou cestou. Čím větší kapacita, tím lépe. Dojde totiž k tomu, že náklady na obal se lépe rozloží do počtu stránek, které s danou náplní vypočtete. I takto lze uspořit nějaké ty desetihalíře. Na první pohled se jedná jenom o minimální úspory, ale při vyšším množství tisku to mohou být stokoruny, ale i tisíce.

sdílet tweet pin