VELKÝ PŘEDSVATEBNÍ PRŮVODCE

11. 8. 2017 | Redakce | LIFESTYLE sdílet tweet pin

Svatba ze dne na den? Proč ne, jestliže si chcete říct své ano v soukromí za přítomnosti pouze svědků. Pokud ale chcete větší svatbu, rozuměj dvacet a více hostů, tak ještě před tím, než stanovíte datum, ověřte si, zda v přibližném termínu budou mít všichni lidé, na kterých vám záleží a chcete je mít v Den D po svém boku, čas…

PLÁNOVAČ

NAŠE SVATBA – MALÝ VELKÝ PRŮVODCE PŘÍPRAVOU SVATEBNÍHO DNE

“Tuto knížku jsme navrhli tak, aby vás provázela plánováním svatby a za několik let vám připomněla váš výjimečný den,” říkají o svém plánovači dvojice českých fotografů Zuzka a Martin, které znáte spíše pod uměleckým jménem Everbay. Tato knížka vás bude provázet na každém kroku, ať se rozhodnete, že si svatbu budete plánovat sami nebo za pomoci koordinátorky. Zapisujte si do ní každý detail, každou myšlenku, každý nápad a mějte tak vždycky svoji inspiraci u sebe. Až se vás za pár let dcera nebo za dalších pár let vnučka zeptá, jakou jste měla svatbu vy, budete mít nejen všechny informace, ale i vzpomínky pohromadě a to je přece nádherné…

MÍSTO

Míst, kde si říct své ANO, je mnoho. Ač se to možná nezdá, tak právě volba místa by pro vás měla být tou nejdůležitější, kde budete zvažovat všechna pro a proti. Nebuďte zbrklí a při volbě místa omezte emoce a dejte prostor pragmatičnosti, systematice a logice. Místo si zarezervujte s řádným časovým předstihem.

MILUJEME STYL
TŘEBEŠICE – Spojení minulosti a přítomnosti, historie a budoucnosti, přírody a kultury, klasiky a designu.

MILUJEME POHÁDKY
ZBIROH – Dokonalou pohádkovou svatbu jako pro princeznu vám připraví na původně románsko-gotickém hradu.

MILUJEME KLASIKU
IMPERIAL – Místo, kde se sny stávají skutečností.

MILUJEME SLUNCE
VILAS PALM ROYAL – Slunce, pláž a písek nejen pro milovníky exotiky.

MILUJEME RODINU
ZIKMUNDOV – Prostor, který vám umožní být sami sebou, svobodní a přece už manželé.

MILUJEME SEBE
ÚHOLIČKY – Stvořeni jeden pro druhého, nikým a ničím nerušené společně strávené okamžiky.

TIP
Historický dům s číslem popisným 35 ve Vodičkově ulici zde stával již od konce 14. století. Vstupte na tajuplné místo, kde se snoubí historie, kouzlo, výjimečnost a prožité okamžiky se stávají neopakovatelnými a nezapomenutelnými. Styl&Interier je díky své nezaměnitelné atmosféře ideálním místem pro vaši svatbu přímo v srdci Prahy!

KVĚTINY

Váš den musí být dokonalý od A do Z, a proto vybírejte floristu s rozvahou, konec konců hned po prstýnku je květina druhou věcí, která vám zůstane do konce života. Svatební šaty, dekorace, výzdoba, styl, to vše musíme zohlednit při výběru květin.

KVĚTINOVÉ LAHŮDKÁŘSTVÍ

LOUKY KVĚT

KAFE KYTKA

WILD FLOWERS

DORTY

Stále nevíte, zda dát přednost chuti, nebo vzhledu? V tom vám bohužel neporadíme ani my, ale i přes to, že svatbu chystáte až na přes rok, začněte pomalu, ale jistě ochutnávat už teď! V Čechách existuje nespočet cukráren, které stojí za to, aby byly součástí vašeho svatebního dne. My jsme vyzkoušely tyto a už víme, že si nemusíte vybírat čemu dát přednost, protože tady umí skloubit jak skvělou chuť, tak perfektní vzhled!

MIA CAKES

LUCIE PRŮŠOVÁ DORTY

VELVET BAKERY

LELI’S CUPCAKES

TIP
Chcete uspokojit všechny a nevíte, co přesně, co bude chutnat manželově sestřenici z druhého kolene. Určitě už jste slyšeli o sweet baru, nebo také candy baru, či sladkému koutku. Dort, cupcakes, muffiny, cake pops, makronky, sušenky, plněné kelímky, pusinky, nejrůznější koláčky a bábovičky, to vše se na vašem sweet baru může objevit.

MAKE-UP & VLASY & KRÁSA

Vlasy jsou korunou krásy, a proto zkoušejte, zkoušejte a pro jistotu ještě jednou zkoušejte. Ostatně to samé platí i při líčení. Svatební šaty, účes a make-up by měly jít ruku v ruce a společně vytvořit nezapomenutelný look, který pouze vyzdvihne vaši přirozenou krásu, nikoli ji potlačí a udělá z vás na jeden den někoho jiného. Při volbě líčení myslete na to, že vám make-up musí vydržet celý den a ideálně celou noc a musí vypadat bezchybně i na fotkách.

KADEŘNICKÝ SALON JOSHUA

SALON PETRA MĚCHUROVÁ

BOMTON

SALON MICHAL ZAPOMNĚL  

NEHTY NEHTY

THE BROW BAR

SLIB

“Přijímám Tě takového, jaký jsi a takovou jaká jsi. Chci Tě s Tvými požadavky, s Tvými chybami a s celým Tvým životním zákonem. Jsi to, co jsi. A tak Tě miluji.” Romain Rolland

Zapomeňte na ve zdraví i nemoci, v bohatství i chudobě, v časech dobrých i zlých a napište si vlastní manželské sliby, můžete tak učinit v případě, že budete mít církevní i civilní svatební obřad. Pište od srdce, upřímně a s láskou, aby váš slib byl co nejosobnější a nezapomeňte, že někdy může méně znamenat více.

Celý článek si můžete přečíst v nejnovějším čísle inCONCEPT magazine!

TEXT: NIKOL PAVLÍČKOVÁ
FOTO: DAVID SKLENÁŘ, ARHIV FIREM

sdílet tweet pin