Jak vyživovat své vlasy? Podívejte se na možnosti!

26. 2. 2018 | Tomáš Bederka | KRÁSA sdílet tweet pin

Chcete mít dokonalé vlasy? Které budou zdravé, silné a také dobře vypadající? Pokud ano, je třeba zaměřit se na jejich výživu. Stejně jako jakákoliv jiná část lidského těla, i vlasy potřebují vitamíny, minerály a řadu dalších látek. Jak jim je dodávat?

Použijte masky na vlasy

První možností jsou specielní masky. Když se řekne toto slovo, zná většina lidí hlavně tu, kterou používají ženy na svou pleť. I vlasy lze ale takto vyživovat. Obvykle je maska na vlasy specielní směs, která se vetře do vlasů, nechá působit a poté opláchne. I když jde o pracnější postup, je výhodou to, že potřebné látky pronikají přímo do jednotlivých vlasů – tedy v místě působení.

Dodávejte tělu vitamíny a minerály

Druhá cesta je spojena s tím, že vašemu tělu nebude nic chybět. Je dokázáno, že právě jejich absence může způsobovat různé formy alopecie. Tedy vypadávání vlasů. I to je důvod, proč tento krok nepodceňovat. My se podíváme na možnosti, kterými se vydat, pokud chcete vitamíny a minerály vlasům dodávat. Optimální cesta je využívat:

  • Pestrou a na vitamíny bohatou stravu
  • Potravinové doplňky
  • Superpotraviny

Kvalitní šampony a kondicionéry

Vlasy se musí pravidelně mýt, jelikož bez toho krásné nikdy nebudou. Nejde jenom o to, že z nich smyjete nečistoty. Když budete používat opravdu kvalitní šampony a kondicionéry, budete je moci také vyživovat. Mnoho daných produktů zaujme svým inovativním složením, které zahrnuje řadu prospěšných látek. A ty budou působit tam, kde mají.

Co takhle olej?

Skutečně se nepleteme. Oleje do vlasů jsou dnes jednou z moderních forem výživy. Když koupíte ten kvalitní, který do nich následně aplikujete, můžete je celkem jednoduše vyživovat. A to bez toho, že se budete muset obávat, že po aplikaci budou nadměrně mastné, což bude vyžadovat další jejich umytí. Ideální je využívat oleje rostlinné a samozřejmě kvalitně vyráběné.

sdílet tweet pin