Zámek Častolovice vítá rodiny s dětmi po celý rok

 a zámky se začátkem podzimu pomalu zavírají své brány, ale to není případ zámku ve východočeských Častolovicích, jenž je již 300 let (s přestávkou mezi lety  1948-1992) sídlem českého šlechtického rodu Sternbergů.

Využijte poslední dny turistické sezóny

Ano, poslední prohlídky zámeckých interiérů v Častolovicích se letos konají v neděli 1. října, ale četné atrakce, určené především rodinám s dětmi, zůstávají přístupny po celý rok. V zámeckém areálu je možné strávit celý den a děti se určitě nebudou ani chvilku nudit.

Pro milovníky historie i umění

Při příchodu na nádvoří turisty obklopí čtyřkřídlá budova renesančního zámku zdobená nedávno restaurovanými vzácnými freskami s výjevy z římských dějin, které potěší oko snad každého návštěvníka. Současná majitelka zámku Diana Phipps Sternbergová, kterou mohou návštěvníci běžně zahlédnout při obhlídce zámeckých zahrad, se vzorně stará nejen o samotný zámek, ale i o jeho okolí.

Do obory za lesní zvěří

Kromě rozsáhlých zámeckých zahrad plných květin (s proslulou růžovou zahradou) a dřevin zaujme veřejně přístupná zámecká obora v těsném sousedství zámku, ve které běhají jeleni, daňci, srnci a prase divoké jménem Marta.

Nechybí ani dětské hřiště a občerstvení

Na dohled od obory se rozprostírá jezírko plné ryb, na němž je možné zahlédnout různé druhy divokých kachen a v současnosti také nově pár labutí černých. Občas bývá otevřený i ostrůvek uprostřed jezírka přístupný po romantické lávce. V této části areálu se nachází také dřevěná budova s občerstvením zvaná Gloriet a dětské hřiště se skluzavkami a jinými herními prvky. 

Zlatým hřebem areálu je Minizoo

Děti si ale nejvíce získá celoročně otevřený zámecký zvěřinec neboli Minizoo. Tato zóna je sice placená, ale vstupné není nijak závratně vysoké. Rodiče mohou také dětem zakoupit krmivo pro zvířátka v podobě granulí. Děti se mohou většiny zvířat dotýkat a hladit si je. Některá z nich, jako například králíčci, pávi nebo holubi, se volně pohybují mezi lidmi. Návštěvníci tu také mohou vidět (a nakrmit) kozy, ovce, vepře, koně, osly, lamy, pštrosy a různé druhy ptactva. Děti tu nadšeně pobíhají i celé dopoledne.

Mezi další lákadla zámku patří galerie, restaurace či kavárna, ale i obchůdek zařízený ve stylu francouzské Provence. Toto kouzelné místo přímo vybízí k odpočinku a relaxaci a každý si tu bezpochyby nalezne to své.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Teddies Auto kamion přepravník+1 auto plast na setrvačník na bat. se zvukem se světlem Teddies

Teddies Auto kamion přepravník+1 auto plast na setrvačník na bat. se zvukem se světlem

809 Kč
Detail produktu
Soubor her 2v1 Člověče

Soubor her 2v1 Člověče, nezlob se, Hadi a žebříky Peppa Pig

379 Kč
Detail produktu
Sada krásy čelenka jednorožec

Sada krásy čelenka jednorožec, náramek, prstýnek 3 ks plast

179 Kč
Detail produktu
Soubor her 2v1 Člověče

Soubor her 2v1 Člověče, nezlob se, Hadi a žebříky Frozen II

379 Kč
Detail produktu
Rýč rovný oranžový s násadou kov/dřevo 82 cm nářadí

Rýč rovný oranžový s násadou kov/dřevo 82 cm nářadí

129 Kč
Detail produktu
Teddies Auto hasiči plast 28cm na setrvačník se zvukem a světlem Teddies

Teddies Auto hasiči plast 28cm na setrvačník se zvukem a světlem

449 Kč
Detail produktu